Atsiliepė net dviejų žydų gelbėtojų šeimų palikuonys

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Mūsų laiko“ redakcija šią savaitę sulaukė nepaprasto el. laiško. „Dėkoju Rimantui ir "Mūsų laikui" už Jurbarko rajono žydų gelbėtojų paiešką“, - el. laiške dėkojo Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danutė Selčinskaja. Po to, kai laikraštyje ir internetinėje erdvėje pasidalinome informacija apie ieškomus žydų gelbėtojų palikuonis, atsiliepė net dviejų šeimų atstovai.

 

 

Visų pirma, tai Leizerio Michailovskio gelbėtojų Antaninos ir Juozo Totoraičių palikuonys. Susisiekė Vilniuje gyvenantis sūnus Jonas Totoraitis, su kuriuo aptarta, kokių duomenų iš Totoraičių šeimos atstovų muziejui reikėtų pristatant Antaniną ir Juozą Totoraičius Lietuvos apdovanojimui "Žūvančiųjų gelbėjimio kryžiumi".

 

Taip pat paskambino dar vienas šios šeimos atstovas, Juozo ir Antaninos anūkas Raimondas Totoraitis.

 

Antroji šeima, kuri atsiliepė – tai Zofijos ir Jono Sabo dukra Danutė Puišienė (1930 g.), gyvenanti Jurbarko rajone.

 

Kovo pabaigoje į „Mūsų laiko“ redakciją pagalbos kreipėsi Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus atstovai, prašydami atsiliepti Jurbarko krašto žydų gelbėtojų palikuonių. Į redakciją šio muziejaus atstovus nukreipė iš Jurbarko kilęs istorikas Rimantas Jokimaitis.

 

Priminsime, kad karo metais Galnaičiai ir jų dukra Antanina Totoraitienė (Galnaitytė) gyveno Jurbarko rajono, Geišių kaime. Ši šeima išgelbėjo jurbarkietį Leizerį Michailovskį. 1941 m. liepos 3 d. Leizerį Michailovskį Jurbarko žydų kolonoje varė sušaudymui. Jis ėjo paskutinėje gretoje ir nusprendė, labai rizikuodamas, pabėgti. Iš pradžių pasislėpė griovyje, paskui beveik šliaužte slinko gerai žinomais takeliais Geišių k. link, kur gyveno jam gerai pažįstama Galnaičių-Totoraičių šeima.

 

Straipsnį apie paiešką rasite http://www.mūsųlaikas.lt/naujiena/kultura-ir-istorija/iesko-zydu-gelbetoju-palikuoniu-is-jurbarko-krasto

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai