Metų gazelė. Sparčiausiai auganti Tauragės regiono įmonė įsikūrusi Viešvilėje

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Tauragės regiono "Gazelė" atiteko Jurbarko rajono įmonei. Viešvilėje įsikūrusiai medienos apdirbimo bendrovei „Viešvė“ 2016 metai buvo kaip niekada sėkmingi. Ji ne tik tarp geriausių Jurbarko rajono įmonių, bet ir įvertinta respublikiniu mastu. Vasario 10 dieną vyko vienas svarbiausių verslo renginių „Metų gazelė 2016“, kurios metu paskelbtos ir pagerbtos sparčiausiai augusios smulkiojo ir vidutinio verslo bendrovės. Tauragės regiono gazelė atiteko Jurbarko rajono įmonei „Viešvė“.

 

Apdovanojimą atsiėmė UAB "Viešvė" direktoriaus pavaduotojas Rimantas Mikužis.

 

Vasario 10 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko finalinis „Gazelė 2016“ renginys, į kurį susirinko rekordinis dalyvių skaičius – gerokai per tūkstantį verslininkų – buvo paskelbtos sparčiausiai augusios smulkiojo ir vidutinio verslo bendrovės. Pagrindinį titulą „Gazelė 2016“ gavo Kauno ekspedijavimo UAB „Marci Group“, informuoja "Verslo žinios".

 

Sparčiausiai augančios įmonės – „Gazelės“ – renkamos jau 13 kartą.

 

Šiemet į sparčiausiai augusių bendrovių sąrašą pateko net 4 tūkst įmonių. „Verslo žinių“ rengiamame konkurse dalyvauja bet kokios nuosavybės įmonės, kurios pradėjo veiklą ne vėliau kaip 2012 m. sausio 1 d. ir tais metais jų apyvarta buvo nuo 0,29 mln. iki 40 mln. Eur.

Pastaraisiais lyginamaisiais metais – 2015-aisiais – konkurso kriterijus atitinkanti įmonė turėjo dirbti pelningai. „Gazelių“ apyvarta, palyginti su 2012 m. ir 2015 m., augo ne mažiau kaip 20%.

Esminis kriterijus, kuris lemia nugalėtojus, yra apyvartos šuolis, tačiau vien to neužtenka: už jį ne mažiau svarbus ir skaidrumas bei viešumas: įmonė turi tvarkingai mokėti įstatymais numatytus mokesčius ir kasdienėje veikloje vadovautis geros verslo praktikos principais. Ar įmonė atitinka šiuos kriterijus, patikrina VMI – projekto partnerė. Taigi kai kurios bendrovės, net atsidūrusios sąrašo viršuje, negauna pagrindinių prizų – tai lemia VMI pastabos.

 

 Projektas parodo, kad smulkusis ir vidutinis verslas kaskart užima vis stipresnes pozicijas. Pavyzdžiui, projekto „Gazelė“ įmonių bendros pardavimo pajamos 2012 m. buvo 9,3 mlrd. Eur, o štai 2015 m. – pagal šių metų galutinius duomenis ir buvo atrinktos į „Gazelės“ sąrašus patekusios bendrovės – šis rodiklis jau siekė 16,5 mlrd. Eur.

 

"Verslo žinių", "Mūsų laiko" inf.

 

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai