„Kaunas Jazz“ išskirtinis koncertas Jurbarko krašte (VIDEO)

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Trečius metus iš eilės tebesitęsianti partnerystė su Jurbarko rajono savivaldybe suteikia unikalią progą tarptautinio festivalio „Kaunas Jazz“ džiazo gerbėjams išgirsti pasaulinio garso džiazo virtuozų muzikavimą balandžio 29 d. 14 val. Jurbarko parodų ir koncertų salėje (cerkvėje)“ – šios muzikos gerbėjus kviečia „Kaunas Jazz“ festivalio sumanytojas ir iniciatorius Jonas Jučas.

Šių „Kaunas Jazz“ svečių iš Izraelio, Zohar Fresco Trio, niekas neapkaltins tingumu. Per vieną dieną jie Lietuvoje surengs du koncertus skirtinguose miestuose – balandžio 29-osios popietę gros Jurbarko parodų ir koncertų salėje, o vakare – Elektrėnų kultūros centre. Šio įdomaus trio lyderis – garsus perkusininkas Zoharas Fresco. Senovinio instrumento, daugiau nei prieš tris tūkstantmečius Artimuosiuose Rytuose sukurto „tof miriam“, virtuozas keliauja po visą pasaulį, koncertuodamas ir bendradarbiaudamas su garsiais džiazo muzikantais – tarp jų ir lenku Leszeku Mozdzeriu ir švedu Larsu Danielssonu.

Tačiau ir be jų Zoharo žvaigždė spindi ryškiai. Supratęs dideles instrumento galimybes, muzikantas sukūrė naują, savitą grojimo stilių. Liesdamas instrumentą pirštais, jis išrado naują muzikinę kalbą, kurią pavadino „Manegina“. Netrukus jis sulaukė sekėjų visame pasaulyje, kuriems tapo mokytoju ir įkvėpėju. Zoharo Fresco muzikoje atsispindi visas Artimųjų Rytų ir Azijos kultūros katilas – jame verda daugybė stilių ir įtakų, virstančiu intriguojančiais muzikos garsais. Pedagogo talentas pavertė jį vienu labiausiai laukiamų meistriškumo kursų vedėjų – Zoharas nuolat dalijasi savo patirtimi ir sugebėjimais su universitetų studentais.

„Jurbarko rajono savivaldybė, būdama šio festivalio partnere, tikisi, kad susitikimas su išskirtiniu menininku ir jo kolegomis ne tik atvers mums dar negirdėtų garsų pasaulį ir sukurs ypatingą atmosferą tikriems džiazo mėgėjams, bet ir Jurbarko miestą garsins kaip džiazui neabejingą kraštą“, – teigia Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius.

 

Video: Zohar Fresco - Tof - Miriam

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai