Stebuklingi Rasos Grybaitės piešiniai – ligoninės palatoje

   
Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Viena palata mažuosius ligoniukus nukels į paslaptingą fėjų pasaulį. Ligoninės vaikų skyriaus palatą stebuklingais personažais išdekoravo viena žymiausių Jurbarko krašto menininkių Rasa Grybaitė. Imtis tokio darbo ją paskatino … kitų gerumas. Taip ji prisidėjo prie jurbarkiečio Džeraldo Kiulkaičio projekto „Mano svajonė“ bei taip atsidėkojo šio skyriaus vedėjai Reginai Bulotienei. Už ką padėkojo? Skaitykite toliau.

 

Gerumas grįžta bumerangu. Ir dvigubai. Žymi menininkė Rasa Grybaitė „Mūsų laikui“ pasakojo, kad jai pernai kilo mintis prisijungti prie Džeraldo savanoriškos veiklos, paremti jo svajonę kartu su savo sesers dukra Egle Blažiūnaite. „Eglė be galo mėgsta dailę ir, manau, yra tikrai gabi mergaitė, kuri užaugo ir subrendo, kad galėtų "eiti“ su savo darbais į viešas erdves“, - pasakojo Rasa. Pasirodo, būtent su Egle labiausiai ir siejasi istorija, kuri pastūmėjo dekoruoti vaikų skyriaus palatą. Rasa pasakojo, kai jos sesuo Rūta su Egle, tuomet vos 2 mėnesių kūdikėliu, atvyko į Jurbarką paatostogauti, ir Eglei kažkas atsitiko, kad būtinai prireikė gydytojo pagalbos. Jų gydytoja buvo Klaipėdoje. Tuomet Grybaičių mama pasiūlė, kad reikia būtinai kreiptis į Reginą Bulotienę, kad ji yra puikiausia vaikų gydytoja. „Paskambinome gydytojai, kuri atvyko ir pagydė tada dar visiškai mažutę Eglutę. Po 15 metų niekaip negaliu pamiršti tos istorijos ir likusio dėkingumo gydytojai. Atsirado proga atsidėkoti savaip. Jos vadovaujamame skyriuje palikti gražų dėkingumo ženklą“, - pasakojo Rasa. Anot jos, tai viena šios istorijos dalis. „Kita, be abejo, padėti Džeraldui su jo svajone“, - šypsojosi žymi menininkė.

Toji pati R.Bulotienės išgydyta Eglutė ir buvo viena iš tų, kurios ir išpiešė ligoninės vaikų skyriaus palatą. Būtent ta pati Eglė ne tik piešė, bet ir siužetus išrinko. Ji norėjo fėjų. „Man nereikėjo spręsti, ką piešti. Rinkome tai, ką pasiūlė Eglė - kokie žvėriukai jai gražūs, kokie elfiukai turėtų ten atsirasti. Aš tik sukomponavau tuos atskirus elementus į istoriją ant sienos“, - pasakojo R.Grybaitė. Eglė specialiai grįžo iš Klaipėdos, kad per savaitgalį viską spėtų nupiešti. Sukurti tą grožį prireikė trijų dienų. Šeštadienio vakarą viską sukomponavo, sekmadienį pradėjo tapyti elementus, o pirmadienį viską užbaigė. Eglė vardan šių piešinių net pamokas praleido. Tam, kad viską suspėtų Eglė į pagalbą ir pusseserę Indrę Jasiūnaitę pasikvietė, kuri nupaišė paukščiukus.

 

Šioje palatoje apsigyveno Žalioji fėja, auksinė fėja su auksine žuvele, Elfas ant zuikio, leopardė su leopardžiuku, du paukšteliai, biglio ir labradoro jaunikliai bei du lapiukai. Žaliąją fėją ir auksinę žuvelę, zuikį, leopardžiuką piešė Rasos dukterėčia Eglė, pastarosios pusseserė Indrė - du paukščiukus, o visus kitus personažus - pati Rasa.

 

"Mano svajonė" idėjos autorius Dž.Kiulkaitis paskaičiavęs, kad vien prie ketvirtos palatos atnaujinimo darbų prisidėjo per 30 žmonių – su statybininkais, dailininkais ir pan. Jį patį „Mūsų laikas“ trečiadienį užtiko plušantį toje pačioje palatoje.

 

Visą straipsnį rasite "Mūsų laiko" laikraščio naujausiame numeryje.

 

Straipsnis  4 komentarų
Mūsų partneriai