Į „Nacionalinę ekspediciją“ galės leistis kiekvienas lietuvis (keturių dienų kelionėje - keli sustojimai Jurbarko rajone)

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ko gero dažnas Lietuvos gyventojas su „baltu pavydu“ sekė birželio mėnesio pabaigoje vykusios „Nacionalinės ekspedicijos“ naujienas. Ne vienas žmogus norėjo atsidurti tame laive ir mėgautis trijų savaičių pažintine kelione po buvusias Abiejų Tautų Respublikos ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės žemes. Todėl „Nacionalinės ekspedicijos“ organizatoriai turi staigmeną: projekto laivas grįžta į Nemuną ir lauks norinčių išbandyti ne tik jį, bet ir save. Pirmoji kelionė – rugsėjo 16 dieną, rašo DELFI.

Birželio pabaigoje būrys garsių žmonių išplaukė į į trečiąją „Nacionalinę ekspediciją“, šįkart turėdami tikslą aplankyti LDK ir Abiejų Tautų Respublikos žemes. Šiam plaukimui ruoštasi visus metus – burtos grupės, kurtas scenarijus, dėlioti planai, ieškota logistinių sprendimų, statytas naujas laivas „Vytautas Didysis“.

„Vytautas Didysis“ vėl ruošiasi į kelionę. Tiesa, šiek tiek trumpesnę: 4 dienų ir trijų naktų. Tai bus pirmasis ir vienas iš daugelio šio laivo, įgysiančio rekreacinę funkciją, plaukimas. Viena iš idėjos paversti „Nacionalinės ekspedicijos“ laivą turistiniu įgyvendintojų Monika Dobrovolskytė įsitikinusi, kad šios vandens transporto priemonės paskirtis – plaukti, o ne dūlėti kieme.

Minties laivą paversti rekreaciniu autorius buvo vienas iš „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvių ir projekto prodiuseris, žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Anot jos, būtent jis laivo statytojui Simui Knapkiui ir jai, Mingės kaime besirūpinusiai projekto dalyviais, pasiūlė imtis naujos idėjos ir tolesnio laivo realizavimo. Išlydėtuvės – šeštadienį Pirmoji „Vytauto Didžiojo“, kaip turistinio laivo, kelionė įvyks šeštadienį (rugsėjo 16 dieną). M. Dobrovolskytė pasakoja, kad laivas išplauks 8 valandą ryto simboliškai nuo Vytauto Didžiojo bažnyčios Kaune. Pirmoji kelionė turėtų trukti 4 dienas ir 3 naktis.

Įsigyti kelionę galės kiekvienas Po šios įžanginės kelionės bus rengiamos kitos, kurias galės nusipirkti kiekvienas Lietuvos gyventojas. Anot idėjos įgyvendintojos M. Dobrovolskytės, planuojama, kad vienoje kelionėje galės dalyvauti 8 susidomėję plaukimu „Vytautu Didžiuoju“ ir 3 nuolatiniai įgulos nariai. Tiesa, visi jie bus atsakingi už būtinus laive darbus.

Po šios įžanginės kelionės bus rengiamos kitos, kurias galės nusipirkti kiekvienas Lietuvos gyventojas. Anot idėjos įgyvendintojos M. Dobrovolskytės, planuojama, kad vienoje kelionėje galės dalyvauti 8 susidomėję plaukimu „Vytautu Didžiuoju“ ir 3 nuolatiniai įgulos nariai. Tiesa, visi jie bus atsakingi už būtinus laive darbus.

Į „Nacionalinę ekspediciją“ galės leistis kiekvienas lietuvis: garsusis laivas – jūsų paslaugoms  (26) Ko gero dažnas Lietuvos gyventojas su „baltu pavydu“ sekė birželio mėnesio pabaigoje vykusios „Nacionalinės ekspedicijos“ naujienas. Ne vienas žmogus norėjo atsidurti tame laive ir mėgautis trijų savaičių pažintine kelione po buvusias Abiejų Tautų Respublikos ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės žemes. Todėl „Nacionalinės ekspedicijos“ organizatoriai turi staigmeną: projekto laivas grįžta į Nemuną ir lauks norinčių išbandyti ne tik jį, bet ir save. Pirmoji kelionė – rugsėjo 16 dieną. Laivas "Vytautas Didysis" atplaukė į Kauną © DELFI / Paulius Garkauskas Justina Maciūnaitė, www.GRYNAS.lt 2017 m. rugsėjo 15 d. 17:12

Birželio pabaigoje būrys garsių žmonių išplaukė į į trečiąją „Nacionalinę ekspediciją“, šįkart turėdami tikslą aplankyti LDK ir Abiejų Tautų Respublikos žemes. Šiam plaukimui ruoštasi visus metus – burtos grupės, kurtas scenarijus, dėlioti planai, ieškota logistinių sprendimų, statytas naujas laivas „Vytautas Didysis“.

Susiję straipsniai: Kerintys Kuršių marių portretai: senas žvejų kaimelis ir stingdantis kopų grožis  (12) Glausta vandenynų tyrimų istorija: gilyn metras po metro  (1)

Ir vėl į kelionę

Šiandien „Vytautas Didysis“ vėl ruošiasi į kelionę. Tiesa, šiek tiek trumpesnę: 4 dienų ir trijų naktų. Tai bus pirmasis ir vienas iš daugelio šio laivo, įgysiančio rekreacinę funkciją, plaukimas.

Viena iš idėjos paversti „Nacionalinės ekspedicijos“ laivą turistiniu įgyvendintojų Monika Dobrovolskytė įsitikinusi, kad šios vandens transporto priemonės paskirtis – plaukti, o ne dūlėti kieme.

„Laivui pats baisiausias dalykas yra palikti jį kieme ir prisodinti gėlių. Aš manau, kad jie turi būti naudojami pagal paskirtį. Išnaudoti jį žmonėms – pats geriausias būdas. Be to, „Nacionalinės ekspedicijos“ projektas yra sulaukęs daug pripažinimo, garsus ir žmonės, manau, tikrai norės praplaukti tuo pačiu maršrutu, kuriuo plaukė „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai“, – mano M. Dobrovolskytė.

Pašnekovė informuoja, kad minties laivą paversti rekreaciniu autorius buvo vienas iš „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvių ir projekto prodiuseris, žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Anot jos, būtent jis laivo statytojui Simui Knapkiui ir jai, Mingės kaime besirūpinusiai projekto dalyviais, pasiūlė imtis naujos idėjos ir tolesnio laivo realizavimo.

Išlydėtuvės – šeštadienį

Pirmoji „Vytauto Didžiojo“, kaip turistinio laivo, kelionė įvyks šeštadienį (rugsėjo 16 dieną). M. Dobrovolskytė pasakoja, kad laivas išplauks 8 valandą ryto simboliškai nuo Vytauto Didžiojo bažnyčios Kaune.

Pirmoji kelionė turėtų trukti 4 dienas ir 3 naktis. M. Dobrovolskytė pažymi, kad vakarais laivas švartuosis vis skirtinguose krantuose, kur įgula galės pailsėti: „Pati geriausia idėja būtų plaukti nuo Vilniaus iki Nemuno žiočių. Tačiau Neris yra visiškai nepritaikyta navigacijai kol kas, todėl planuojame pradėti Kaune.“

Įsigyti kelionę galės kiekvienas

Po šios įžanginės kelionės bus rengiamos kitos, kurias galės nusipirkti kiekvienas Lietuvos gyventojas. Anot idėjos įgyvendintojos M. Dobrovolskytės, planuojama, kad vienoje kelionėje galės dalyvauti 8 susidomėję plaukimu „Vytautu Didžiuoju“ ir 3 nuolatiniai įgulos nariai. Tiesa, visi jie bus atsakingi už būtinus laive darbus.

„Mes planuojame, kad jei visą laiką bus 3 žmonės, kapitonas, junga ir gidas – istorikas, tai laive dar gali būti 8 nusipirkusieji kelionę. Tai yra optimalus kiekis žmonių, nes įguloje negali būti per daug narių, be to, laivas nėra didelis. Jie (kelionę nusipirkę žmonės – red.) nebus paprasti keleiviai, kaip kruiziniu laivu. Tie žmonės bus kaip įgulos nariai, kiekvienas turės savo darbus, pareigas, mokysis buriuoti, o tai yra labai įdomu, nes pats laivo valdymas yra įdomus procesas“, – planais dalijasi pašnekovė.

Tiesa, kelionių maršrutai kol kas nėra aiškūs.

Kelionės bus organizuojamos nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens, atsižvelgiant į oro sąlygas. Nakvynės planuojame krantuose, kur dalyvių laukia ir kitos vietinės pramogos.

Daugiau informacijos DELFI.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai