Nacionalinis diktantas patikrino ir religines jurbarkiečių žinias

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Penktadienį, kovo 2 d., visoje Lietuvoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Jurbarkiečiai rinkosi į viešosios bibliotekos interneto skaityklą. Diktantą rašė 14 savo lietuvių kalbos gramatikos žinias panorusių pasitikrinti žmonių, tarp kurių ir medikai, pedagogai, valdininkai. Beje, praėjusiais metais rajono bibliotekoje diktantą rašė gerokai mažiau jurbarkiečių.

 Vieniems kalbintiems jurbarkiečiams vienuolio Juliaus Sasnausko tekstas „Vienkartinumas“ pasirodė sunkus dėl skyrybos, kitiems dėl nemažai jame buvusių religinių terminų ar išsireiškimų. Dauguma rašiusiųjų dalyvavo jau ne pirmą kartą, o štai pvz. Jurbarko mokyklos „Ąžuoliukas“ logopedė metodininkė Gražina Glinskienė - net 11-tą.

Iš viso Jurbarko rajone, įskaičiuojant mokyklų mokinius, Nacionalinį diktantą rašė 218 žmonių. Tačiau mokinių darbus taisys patys mokytojai, o į finalinį turą bus siunčiami tik tie darbai, kuriuose bus ne daugiau kaip 5 klaidos.

Diktantą buvo galima rašyti visose savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Kadangi diktanto tekstas skaitytas per LRT radiją, jį buvo galima rašyti ir namie.

Diktantas kovo 2 dieną buvo rašomas ir šiose rajono mokyklose A.Giedraičio Giedriaus gimnazijoje, Eržvilko gimnazijoje, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje, Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje, Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre, Juodaičių pagrindinėje mokykloje.

 Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Anot organizatorių, dėl didelio dalyvaujančiųjų skaičiaus į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos.

Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Konkursas organizuojamas vienuoliktą kartą.

Nacionalinį diktantą kartu su Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai