Muziejaus rekordas: per dieną papildytas 100 eksponatų

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Balandis Smalininkų senovinės technikos muziejui – rekordinis. Per vieną dieną Justino Stonio įkurtas muziejus papildytas visu šimtu eksponatų. Juos visus dovanojo rajono aplinkosaugininkas, Viešvilės bendruomenės centro „Skalvija“ pirmininkas Andrius Šašys.

J. Stonys A. Šašio dovanotą paties surinktą eksponatų kolekciją vadina didžiausiu šių metų įvykiu. Tie eksponatai – vidaus degimo variklis, keletas svarstyklių,  pradedant elektroninėmis ir baigiant įvairiais „bezmėnais“. Tai ir religiniai paveikslai, medienos apdirbimo įrankiai, senoviniai pinti, drožti medienos dirbiniai, įrankiai, daug priemonių, skirtų audėjoms. Kaip „Mūsų laikui“ pasakojo J. Stonys, visą dovanotą kolekciją į muziejų atsivežė dviejose didelėse lengvųjų automobilių priekabose,  ir pačiose mašinose. Muziejaus šeimininkas pažadėjo, kad dauguma šių A. Šašio dovanų bus eksponuojamos medienos apdirbimo paviljone, o dalis pateks į namų ūkio įrangos ekspozicijas, kurios bus ruošiamos netolimoje ateityje.  

Smalininkuose įsikūręs muziejus ne tik nuolat priima lankytojus, bet užima ir kitais darbais. Kaip „Mūsų laikui“ sakė J. Stonys, šiandieniniai darbai – švarinti muziejaus aplinką, karpyti medžius. Jau pradėjo tvarkyti ir tvenkinio aplinką – reikia genėti egles, sodinti medelius, ardyti bebrų užtvankas, gaminti lauko baldus. Vyksta darbai ir prie ekspozicijų – atnaujinami eksponatų aprašai, rengiamas medienos apdirbimo paviljonas ir ruošiama ekspozicija. Planuose – ir bitininkystės paviljono projektavimas bei statyba.

Rekordas

Šių metų Smalininkų senovinės technikos muziejaus lankytojų priėmimo rekordas – balandžio 4 dieną, kuomet muziejų aplankė 170 lankytojų. Per geras kelias balandžio savaites J. Stonio muziejuje apsilankė 316 žmonių (iki balandžio 16 dienos).

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai