Žinios iš Prezidentūros. Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų - ir istorijos mokytojas iš Jurbarko

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 Džiugios žinios. Tarp LR Konstitucijos egzamino nugalėtojų yra ir Jurbarko Antano Giedraičio - Giedriaus gimnazijos istorijos mokytojas-ekspertas Jonas Laurinaitis. Jis pats šiam konkursui paruošė ne vieną gimnazistą. "Labai patenkintas, kad pagaliau pavyko nugalėti", - savo mokytojo nuotaikas po apdovanojimo ceremonijos persakė jo buvęs mokinys Simonas Mikšys. Jis lydėjo savo mokytoją į Prezidentūrą, kur nugalėtojus pagerbė pati Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje trečiadienį Prezidentūroje įteikė dovanas Konstitucijos egzamino nugalėtojams ir visus pasveikino su Konstitucijos 25-mečiu.

Vienuoliktajame egzamine dalyvavo beveik 28 tūkstančiai žmonių. Šalies vadovė 32 dalyviams, parodžiusiems geriausias žinias, įteikė po Konstitucijos egzempliorių ir palinkėjo, kad nugalėtojų pavyzdys padrąsintų ir kitus išmėginti savo jėgas puikioje pilietinės visuomenės ugdymo mokykloje, kokia tapo šis egzaminas.

Prezidentė, Konstitucijos egzamino globėja, pabrėžė, kad šiemetinis vienuoliktasis egzaminas buvo ypatingas ir rengėjams, ir kiekvienam dalyviui, nes vyko pasitinkant jubiliejinį mūsų aukščiausio teisės akto gimtadienį.

Šalies vadovė priminė, kad ši Konstitucija – ilgiausiai gyvuojanti iš visų, kiek Lietuva jų turėjo. Tokios sukaktys, kaip ir artėjantis naujas valstybės šimtmetis, mums primena, koks gyvybingas yra Lietuvos valstybingumo šaltinis, iš kurio nuolat semiamės išminties, stiprybės ir įkvėpimo, kai brėžiame ateities kontūrus.

Prezidentė teigė neabejojanti, kad egzamino dalyviams, kurie buvo tokie įvairūs, Konstitucija nėra tik knyga, dūlanti lentynoje, ar nuoroda internete, ji iš tiesų gyva visų širdyse. Šalies vadovė įvertino ir tai, kad šiemet, jau antrus metus, egzaminą buvo galima laikyti Brailio raštu. Tai tik dar kartą patvirtina, kad Konstitucija – kiekvienam prieinamas dokumentas.

"Mūsų laiko", Prezidentūros inf.

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai