Sutarta dėl bendrų veiksmų, siekiant apsaugoti miškus nuo šiukšlių

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rugsėjo 21 d., penktadienį, Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko padalinyje vyko pasitarimas, kurio metu įstaigų atstovai diskutavo, kaip apsaugoti Kalnėnų ir kitus miškus nuo šiukšlių.

 

Pasitarimą inicijavęs Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis akcentavo, kad ilgiau tylėti ir apsiriboti tik šiukšlių surinkimu per talkas ar įvairias akcijas jau nebegalima. „Reikalingas visų įstaigų ir visuomenės bendras darbas, dalinimasis informacija. Nors, galbūt, atliekų šalinimo sistema ir turi ydų, kai kam nėra patogi, tačiau tai jokia priežastis šiukšles vežti į miškus“, - kalbėjo jis.

 

Tiek į pasitarimą susirinkusius įstaigų atstovus, tiek ir visuomenę ypatingai papiktino nuotraukos iš Kalnėnų miško, kur atvežtas ir išmestas didžiulis kiekis šiferio lakštų, turinčio savo sudėtyje asbesto, krūvos drabužių ir batų. „Policijos pareigūnai šiuo metu turi labai daug užduočių, tačiau mes, pagal išgales, tikrai prisijungsime prie šios iniciatyvos ir visų prevencinių priemonių tam, kad turėtume švaresnius miškus“, - susitikime kalbėjo Marijampolės apskrities VPK Jurbarko rajono PK viršininkas Aivaras Dumčius. Jo teigimu, bus duotas nurodymas pareigūnams laikas nuo laiko sustabdyti šiferiu, baldais, ar įtartinais kiekiais maišų pakrautus automobilius sukančius link miško, ir pasiteirauti, kur šios atliekos yra vežamos. Kartais, galbūt, netgi ir nestabdant nusirašyti automobilio valstybinius numerius. Atsiradus naujoms šiukšlių krūvoms ir ieškant šiukšlintojų, tai bus svarbus įrodymas.

 

Vis laikas nuo laiko atsirandančiais šiukšlynais susirūpinęs ir VĮ Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko padalinio vadovas Darius Baziliauskas, kuris susitikimo metu pažadėjo pastatyti keletą kamerų prie įvažiavimų į miškus bei apie stebėjimą įspėjančius ženklus. „Miškai negali virsti šiukšlynais. Tai – ir mūsų pareiga bei atsakomybė. Už šiukšlinimą visada baudžiame savo kompetencijos ribose, tačiau ne visada būna lengva šiukšles vežančius asmenis pagauti“, - kalbėjo D. Baziliauskas.

 

Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras susirinkusiems pasakojo, jog pasitaiko atvejų, kai surašant protokolus už šiukšlinimą prie konteinerių mieste, o jų vien per rugsėjo mėnesį surašyta ketvertas, pažeidėjai piktinasi, kad dabar pradės šiukšles vežti į miškus. Jo teigimu, priemonės mieste, draudžiant šiukšlinimą prie konteinerių, vargu ar padidino atliekų vežamų į miškus kiekį, tačiau kovoti tiek su vienais, tiek su kitais šiukšlintojais yra būtina. „Tiek tvarkymas mieste, aplinkos prie konteinerių, tiek šiukšlių rinkimas miškuose ar pamiškėse kainuoja biudžeto pinigus. Kodėl visa visuomenė turi mokėti už tai, kad kažkas elgiasi neatsakingai“, - neatsakingų žmonių elgesiu piktinosi seniūnas.

 

Susitikimo metu sutarta ne tik dėl prevencinių priemonių ir dėmesio mūsų rajono miškų apsaugai nuo šiukšlių, tačiau ir sutarta kreiptis su pagalbos prašymu į visuomenę. Jeigu turite informacijos apie atliekas į miškus, ar kitas vietas, kur jų šalinimas yra draudžiamas, vežimą, būtinai informuokite savo seniūniją ar policijos pareigūnus, aplinkos apsaugos specialistus. Rezultatus galime pasiekti tik dirbdami visi kartu.

 

Rajono savivaldybės inf.

 

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai