Šimtmečio proga pagerbs tris primirštus kraštiečius

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lietuvos šimtmečio proga paveldosaugininkai pagerbs tris kraštiečius, nusipelniusius visai Lietuvai.

 

Kaip „Mūsų laiką“ informavo Kultūros paveldo departamento Tauragės skyriaus skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė Margarita Karūnienė, kitais metais į kultūros vertybių sąrašą planuoja įtraukti du Jurbarko rajone esančius kapus. Tai knygnešio Juozo Kaspučio (1867 – 1934) kapą, kuris yra senosiose Jurbarko kapinėse. Taip pat Zigmo bei Juozo Toliušių kapą, kuris yra Girdžių kapinėse. J. Toliušis (1843-1911m.) yra 1863 metų sukilimo dalyvis, o ten pat palaidotas jo sūnus Zigmas (1889–1971) – žymus Nepriklausomos Lietuvos teisininkas, kultūros istorikas, Seimo narys. Šie objektai bus įtraukti dėl pačių žmonių, norint juos taip pažymėti ir tinkamai įvertinti.

 

Zigmą ir Juozą Toliušius įtraukti į kultūros vertybių registrą pasiūlė Girdžių kraštotyrininkas Vytautas Lekutis, o J. Kasputį – Vytauto Didžiojo universiteto istorikas Vytenis Almonaitis.

„Ta iniciatyva duoda rezultatų – jei siūlo žmogus, laukti nebegalime“, - sakė pašnekovė.

 

Šiuo momentu Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje yra 349 kultūros paveldo objektų, kurie yra įtraukti į kultūros vertybių registrą. Palyginus su Tauragės apskritimi, tai yra vidutinis skaičius.

Daugiausiai apskrityje tokių objektų turi Šilalė rajono savivaldybė – 443. Tauragės rajone kultūros paveldo objektų - 287, o Pagėgių savivaldybėje – 142.

Mažiausiai Jurbarko rajone tokių objektų yra Juodaičių seniūnijoje – tik du.

 

Anot M. Karūnienės, kaip gausiai pildomas kultūros vertybių sąrašas priklauso ir nuo vietinių bei kitų asmenų iniciatyvų. Vien istoriko V. Almonaičio siūlymu vien Pagėgių savivaldybėje į kultūros vertybių registrą įrašyta daugiau kaip 10 objektų.

 

Pasak paveldosaugininkės, Kultūros ministerija pastaruoju metu laikosi požiūrio, kad pirmiausiai reikia tvarkyti tuos objektus, kurie jau įrašyti į kultūros vertybių registrą, o ne kuo daugiau įrašyti naujų. „Jei nauji ir turi vertę, bet jiems negresia joks pavojus, dar galima truputėlį palaukti“, - ministerijos poziciją persakė M. Karūnienė.

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai