Jurbarko krašto žmonėms įteikti Stelmužės ąžuolo palikuonys

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 Praėjusį sekmadienį Laukuvoje, Šilalės rajone, buvo pagerbti Tauragės krašto žmonės ir bendruomenės. Dovanas jiems įteikė Žemės ūkio ministerijos viceministras Venantas Griciūnas. Tos dovanos – tai Stelmužės ąžuolo palikuonys. Nominacijas „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ pelnė ir 7 bendruomenės ar aktyvūs bendruomeniški žmonės iš Jurbarko rajono. Nugalėtojus išrinko feisbuko paskyros Šimtamečiai ąžuolai lankytojai. Šis projektas buvo vykdomas visoje Lietuvoje.

Jurbarko rajone Stelmužės ąžuolo sodinukai, kurie dar auga mokslininkų prižiūrimi, iki 2019 metų bus įteikti šiems pretendentams į nominacijas. Eržvilko senjorų klubas „Siūbuona“ pripažintas Šimtmečio tautiškiausia bendruomene (teikė Eržvilkiškių bendruomenės centras). Veliuonos kraštas gavo net tris apdovanojimus – Šimtmečio mokytojo nominacija paskirta neseniai anapilin iškeliavusiam mokytojui Stasiui Liutvinavičiui, garsinusiam savo kraštą savo kūryba, pedagoginiu darbu, aktyviu bendruomeniniu gyvenimu ir kitais gerais darbais. Dar vienas Veliuonos krašto žmogus – tautodailininkas, juvelyras, žalvarinių papuošalų kūrėjas Rimantas Ordinas apdovanotas kaip Šimtmečio amatų puoselėtojas. Šimtmečio projekto nominacija įteikta ir Veliuonos bendruomenės projektui „Ąžuolynas Veliuonos seniūnijos kaimams“. Ši bendruomenė, kuriai vadovauja Daiva Jurevičienė, padedant seniūnijai ir draugijai Lietuvai pagražinti, pasodino 32 ąžuoliukus – po vieną kiekvienam kaimui.

Dvi nominacijas gavo Raudonėnų bendruomenė. Gintautas Juškys Šimtmečio dovanos nominaciją gavo už Pupkaimio kaimui, iš kurio yra kilęs, paties padarytą ir pastatytą Sekminių kryžių. Tai labai bendruomeniškas žmogus, prisidedantis prie kiekvienos šventės ar bendrų darbų. Kita šios bendruomenės narė Birutė Jurkšienė nusipelnė Šimtmečio atradimo nominacijos. Abu juos apdovanojimui teikė Raudonėnų bendruomenės centro pirmininkė Rolanda Baranauskienė. Birutė Jurkšienė – Veliuonos kultūros centro Raudonės skyriaus meno vadovė, kultūrinių renginių organizatorė. Kultūrinį darbą dirba jau 17 metų. Šventės, kurias ji rengia, visada būna linksmos, gražios ir labai prasmingos. Prieš 11 metų ji atgaivino Pupkaimio kaime švenčiamas Sekmines pagal senovines tradicijas, ir Jurgines, švenčiamas Višinskų sodyboje. Visus jos nuopelnus etnokultūrai ir išvardyti būtų sunku. „Gavome padėkas ir sertifikatus ąžuoliukų sodinukams, kuriuos turime gauti iki 2019 m. gruodžio 31 d. Vieną ąžuoliuką pasodinsime Pupkaimyje prie kryžiaus, antrą – Raudonėnuose, o trečią, manau, padovanosiu Raudonei. Labai esame dėkingi Rolandai, kuri įvertino mūsų veiklą ir darbus“, – „Mūsų laikui“ sakė Birutė.

Dar viena nominacija Šimtmečio linksmiausieji iškeliavo į Raudonės bendruomenės centrą. Jau trys metai Kovo 11-oji čia sutinkama kitaip: su šokiais, dainomis. Tą dieną yra pagerbiami ir apdovanojami labiausiai Raudonės seniūnijoje nusipelnę, atlikę daug gerų darbų, žmonės. Svarbiausia – šventės metu yra renkamas „Metų Raudoniškis“. Šiais metais ir Vasario 16-oji buvo švenčiama kitaip –  buvo sveikinami  visi ilgaamžiai Raudonės krašto žmones. Prie šių švenčių organizavimo labai daug prisideda jau minėta nominantė Birutė.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai