Reklama: akcija

Jauniausia nuotaka 17-metė, vyriausiam jaunikiui – 77-eri

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rudenį skaičiuojamas praėjusių metų derlius. Santuokų – taip pat. Nors jos registruojamos iki pat naujų metų, visgi daugiausia susituokusių porų sulaukiama pavasarį ir vasarą.

Jurbarko r. sav. Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, iki 2017 metų spalio 16 d. šiame skyriuje buvo įregistruota 150 santuokų. Daugiausiai santuokų įregistruojama vasarą. Liepos mėn. – 27 santuokos, rugpjūčio mėn. – 29.

Kaip „Mūsų laiko“ redakcijai sakė šio skyriaus vedėjos pavaduotoja Laima Keraitė, šiais metais buvo įtraukta į apskaitą 14 santuokų, sudarytų užsienyje su užsienio piliečiais (daugiausiai su vokiečiais, taip pat tuokėsi su lenku, ukrainiete, ruse, suomiu, Bangladešo piliečiu). Jų skyriuje su lietuviais tuokėsi viena Švedijos pilietė ir du vokiečiai. 

Pasak L. Keraitės, daugiausiai tuokiasi jauni, 22-30 metų, asmenys. Jei santuoka ne pirma, tuokiasi ir vyresni. Jauniausia nuotaka šiais metais buvo gimusi 2000 metais. Vyriausia pora: vyras, gimęs 1940 m., žmona – 1950-aisiais. 

Pasak pašnekovės, 2017 metais poros tuokėsi labai įvairiose vietose: Šilinės ąžuolynėje, „Vila Bisena“, Veliuonoje ant piliakalnio. Dvi santuokos įregistruotos Jurbarko dvaro parke, viena – Panemunės pilyje.

Šiais metais net 4 poros antrą kartą tuokėsi su tais pačiais sutuoktiniais (santuokos anksčiau buvo nutrauktos).

Apie tai, ar gali būti santuokos neregistruojamos, L. Keraitė sakė, kad pagrindinė priežastis yra ta, jei asmuo jau sudaręs santuoką ir ji nenutraukta. Pasitaiko ir nepilnamečių, jei jie neturi teismo nutarties dėl santuokinio amžiaus sumažinimo. Neregistruojamos santuokos asmenų, teismo pripažintų neveiksniais.

Apie vestuvių puotas, papročius ir ypatumus pasakoja ir „Vila Bisena“ savininkas Julius Grumuldis. Pasak pašnekovo, tradicijos sparčiai keičiasi – liaudiškų papročių vestuvėse beveik nebebūna arba tik su menkais jas menančiais elementais – tai jaunųjų pasitikimas su duona ir druska, šeimos židinio perdavimas ir pan.

Pramogų komplekse „Vila Bisena“ šiemet vestuves atšoko apie 40 porų. Vyravo nedidelės vestuvės, daugiausiai dalyvavo apie 70 svečių. Gal tik kokie 5 proc. porų, pašnekovo teigimu, susituokia jų viloje. Kitos sudaromos bažnyčioje ar kurioje kitoje vietoje, o pas juos atvyksta tik švęsti. J. Grumuldžio teigimu, vestuvių sezono pikas yra nuo Velykų iki lapkričio 1 d. 

Kitiems metams šioje viloje dar yra likę šiek tiek laisvų dienų vestuvėms ar kitoms šventėms, bet nedaug.

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai