Jaunųjų architektų darbuose – neišnaudota Jurbarko vieta

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Įsivaizduokite, kad Jurbarke, Mituvos upės ir senojo uosto santakos trikampyje, stūksotų supermodernūs sporto ir laisvalaikio centras ar bendruomenės namai. Būtent tokias galimybes šioje vietoje įžiūrėjo jaunieji architektai iš Jurbarko. VGTU Architektūros fakulteto Architektūros katedros studentai Simona Reičiūnaitė ir Karolis Vileišis praėjusią savaitę rajono viešojoje bibliotekoje pristatė savo bakalaurinius darbus – modernių statinių Jurbarke projektus bei vizualizacijas.

Simona Mituvos ir senojo uosto santakoje įžiūrėjo bei suprojektavo modernų, gamtai draugišką 4000 kv. m užimantį bendruomenės centrą, o Karolis – modernų 5000 kv. metrų užimantį, inovatyvių sprendimų prifarširuotą sporto ir laisvalaikio centrą. Anot abiejų jurbarkiečių, suprojektavo tokius statinius, kurių ir patiems Jurbarke norėtųsi, ir kurių reikia. Pačią vietą jie abu vadina labai strategiška ir neišnaudojama tiek, kiek galima. Šią vietą abu jurbarkiečiai baigiamiesiems bakalauriniams darbams pasirinko pasikonsultavę su Jurbarko rajono savivaldybės vyr. architekte Gražina Gadliauskiene.

Karolio suplanuoto centro pirmame aukšte būtų ne tik sporto klubas ir sporto salės su persirengimo kambariais, dušais, bet ir SPA malonumai; baseinas, kuris tiktų ir profesionaliam sportui. Čia veiktų baras ir kavinė, viešbutis. Antrame aukšte taip pat būtų įsikūręs viešbutis, konferencijų, pobūvių salė, atskiros erdvės užsiimti aerobika, stalo tenisu ar net Jurbarko kraštui nepažįstamu skvošu. Karolis savo projekte numatė ne tik 75 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, bet ir elektromobiliams įkrauti skirtą specialią vietą, dviračių saugyklas ir net kur turėtų būti sustatyti rūšiuojamų atliekų konteineriai. Visi šie (ir dar daugiau) objektų sutilptų į puslankio formos statinį upių santakos „smaigalyje“.

Simonos suprojektuotas bendruomenės centras – ne mažiau įspūdingas. Deformuotų trijų trikampių karūną primenantis statinys stūksotų santakos „gilumoje“. Bendruomenės centre visada būtų ką veikti: ir mamoms su vaikais, ir neįgaliesiems. Veiktų kavinė, baras, pobūvių salė. Suprojektuotos atskiros erdvės poilsiui, žaidimams, šventėms. Su biblioteka-skaitykla, viešbučiu ir didžiule atskira erdve menininkams – atskiri nameliai, kur jie, vienas kitą ir gamtą matydami, galėtų kurti.

Pastatas turėtų būti šildomas geoterminiu būdu, su savais vandens gręžiniais, integruotais valymo įrenginiais. Ant stogų – saulės kolektoriai.  

Projektus, brėžinius ir pačias vizualizacijas galite pamatyti antrame Jurbarko rajono viešosios bibliotekos aukšte.

Abu jaunieji architektai nežinojo, kiek konkrečiai kainuotų pastatyti šiuos statinius. Težino, kad labai brangiai. Anot Karolio, studentams kuriant baigiamuosius darbus, svarbiausia yra gera idėja bei tinkami architektūriniai, inžineriniai sprendimai – į jokius finansinius rėmus jie nėra įspraudžiami. Projektus apžiūrinėję jau dirbantys architektai iš Jurbarko skaičiuoja, kad Simonos bendruomenės centrui pastatyti reikėtų, ko gero, mažiausiai 50 mln. eurų.

Simonos ir Karolio kursiokai (jų per 80) savo baigiamiesiems darbams projektavo įvairius statinius, tarp kurių gana populiarus pasirinkimas – krematoriumai. Buvo ir tokių, kurie projektavo „Tesla“ automobilių gamyklą.

Simonos bakalaurinis darbas įvertintas devynetu,  o Karolio – aštuonetu. Beje, K. Vileišio bakalaurinio darbo vadovas – architektas dr. Arnoldas Gabrėnas, suprojektavęs stiklinį rajono bibliotekos pastatą.

Simona studijų metais yra suprojektavusi Jurbarko jachtklubą, kurio planus ir vizualizaciją taip pat galima pamatyti rajono viešojoje bibliotekoje.

Projektas: Gera ir čia, Lietuvoje - Jurbarko jaunimo sėkmės istorijos

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai