„Elektroniniai valdžios vartai“ jurbarkiečiams užverti

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Studentai, norintys nuo rugsėjo mėn. apsigyventi universitetų ar kitų mokymo įstaigų bendrabučiuose, privalo pateikti pažymas apie deklaruotas gyvenamąsias vietas – įrodymą, kad nėra to miesto, kuriame studijuoja, gyventojai. Taip pat minėtų pažymų reikia ir kitais tikslais. Visi jie keliauja į Jurbarko r. savivaldybę arba seniūnijas, kad gautų reikiamą dokumentą, kai tuo tarpu kitų savivaldybių gyventojai tokias pažymas gali paprasčiausiai užsisakyti internetu, prisijungę per banką prie administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalo „Elektroniniai valdžios vartai“.

Jurbarko sąraše nėra

Pasirinkus naudotojų grupę „Gyventojas“ ir po to jungiantis per savo banką, įvedus savus prisijungimo duomenis ir dar kartą pasirinkus „Elektroniniai valdžios vartai“, jurbarkiečiams tenka susidurti su nemaloniu netikėtumu.

„Kairėje pusėje matyti ilgiausias sąrašas paslaugas elektroniniu būdu gyventojams teikiančių institucijų, tačiau jų tarpe Jurbarko rajono savivaldybės administracijos nerasime. Tarp tokiu būdu duomenis pateikusių savivaldybių yra netgi tokios, kaip, pvz., Neringa, turinti vos 3 tūkstančius gyventojų. Bet Jurbarko, deja, nėra“, – apgailestauja jurbarkietė Inga, elektroniniu būdu per „Elektroninius valdžios vartus“ norėjusi užsisakyti pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Bandantiems pasirinkti šiame portale punktą „Registrai ir archyvai“ bei paslaugą „Pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą išdavimas“ atsiranda štai tokio turinio pranešimas: „Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta / įstaigos buveinės adresas yra savivaldybėje, kurioje ši paslauga neteikiama“.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos Informacinių technologijų sprendimų skyriaus patarėjas Arūnas Marcinkevičius, paklaustas, kodėl negalima per „Elektroninius valdžios vartus“ išsiimti pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą Jurbarko savivaldybėje, atsakė, kad Jurbarko savivaldybė neteikia savo paslaugų šiame portale. Visos savivaldybės paslaugos teikiamos www.jurbarkas.lt.

Daugiau skaitykite laikraštyje

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai