Perspektyvaus futbolininko iš Jurbarko gyvenimas emigracijoje apsivertė aukštyn kojomis

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Edvinas Petkus kadaise buvo perspektyvus futbolininkas. Žaidė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, svajojo apie milijonų vertą karjerą ir žvaigždės gyvenimą, rašo diena.lt. Jo gyvenimo istorija – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Emigrantai“.

Tačiau likimas pasisuko visai kitaip. Šiandien Edvino gyvenime sporto liko nedaug, jis jau nebesvajoja užkariauti pasaulio ir į viską žiūri paprasčiau. Iš Jurbarko kilęs vaikinas pastaruosius penkerius metus gyvena Vokietijoje. Savo naujais namais jis vadiną Braunfelsą  – nedidelį turistinį miestelį netoli Frankfurto.

Pirmoji išvyko mama

Emigranto gyvenimą Edvinas pasirinko sekdamas mamos pavyzdžiu. Tai ji pirmoji išvyko uždarbiauti į Vokietiją. O vėliau pasikvietė ir sūnų.

„Mama pradėjo anksčiau važinėti į Vokietiją darbuotis. Tada man buvo gal 12 metų. Pamenu tą momentą, kai tu išlydi mamą ir lieki gatvėje vienas, ji sėda į mikroautobusą ir išvažiuoja. Ir tu žinai, kad tris mėnesius jos nematysi.

Tai tikrai tuo metu pykdavo mano širdis, bet aš manau, jos – dar labiau. Nes ji turėjo tai daryti. Turi šeima iš kažkur gauti pajamų, kad aš geriau gyvenčiau, kad galėčiau nusipirkti rūbą ar dar kažką. Ji dėl manęs tai darė, dėl šeimos“, – prisimena Edvinas.

Mamos pasirinkimas emigruoti Edvino gyvenimą apvertė aukštyn kojom. Būdamas paauglys jis pats turėjo savimi pasirūpinti, pats išmoko priimti svarbius sprendimus. Kai išvyko mama, iš Jurbarko gyventi ir sportuoti jis persikėlė į  Kauną, ten pradėjo siekti profesionalaus futbolininko karjeros.

Planus sujaukė trauma

Savo asmeniniais rezultatais vaikinas visus stebino, todėl nuolat girdėdavo siūlymų važiuoti žaisti į kokį užsienio klubą. Vieną tokį ir pasirinko, tikėjosi, kad tai – didžiulės, tarptautinės karjeros pradžia. Būdamas 17 metų lietuvis išvažiavo žaisti futbolo į „Hearts“ klubą Edinburge. Kvietimą į jį Edvinas priėmė tik antrą kartą.

Techniškai geras žaidimas, puikūs rezultatai – Škotijoje lietuviu visi buvo patenkinti, atrodė, kad ten jis liks ilgam. Ir visai gali būti, kad jeigu ne netikėta trauma, dabar šis jaunas vaikinas būtų superžvaigždė.

Kojos lūžis sugadino visus Edvino planus. Ilgai gyvenęs be artimųjų ir įpratęs pats priimti sprendimus, kaip pats atviravo laidai „Emigrantai“, staiga vaikinas pasijuto nesaugus paliktas vienatvėje.

Visą straipsnį rasite diena.lt

Laida „Emigrantai“ – kiekvieną antradienį 19.30 val per LRT TELEVIZIJĄ.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai