Kodėl Remigijus Tamošaitis laukia nesulaukia parodos pabaigos

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Nieko. Dar viena savaitė, ir jie grįš į savo nuolatinės dislokacijos vietą. Namo“,- ketvirtadienį juokėsi „Mūsų laiko“ kalbinamas jurbarkietis Remigijus Tamošaitis, kurio neįprastų darbų paroda jau veikia Jurbarko rajono viešosios bibliotekos pirmojo aukšto hole. Tie eksponatai – neįprastas Remigijaus pomėgis. Narkotikas, kaip pajuokauja jis. Bibliotekoje - 30 iš popieriaus sukonstruotų, iškirptų, išlankstytų ir suklijuotų, tikroviškų karinės technikos modelių: nuo tankų ir naikintuvų iki karinių laivų.

 

Lankytojai turi puikią progą pamatyti smulkmeniškai atkurtus tikroviškus JAV, Rusijos, Australijos, Lenkijos karinės technikos modelius. Tie modeliai – įvairaus laikmečio. Nuo Pirmojo Pasaulinio karo laikų ir iki naujausių, šių aikų. Visi modeliai, kurie yra bibliotekoje, yra Remigijaus konstruoti daugiau nei 30 metų – eksponuojamą karinį džipą sumeistravo būdamas 18 metų, iki naujausių, kai Remigijui artinasi 50-metis.

 

„Namie liko dar tiek pat. 30. Palikau labiausiai apdulkėjusius“, - šypsojosi Remigijus, paaiškinęs, kuriuos modelius atrinko parodai. Beje, apie dulkes. Jas nuo savo modelių jis visada valo pats. Žmonai Ritai šio darbo nepatiki, mat popieriniai lėktuvėliai, laivai ir kt. labai trapūs – dulkes jis šluosto atsargiai teptukais, kosmetiniais šepetukais. Vienas neatsargus prisilietimas – ir kelių mėnesių darbas nueis perniek. Šiuolaikinius karinius naikintuvus, kurie bibliotekoje eksponuojami ant veidrodžių, kad visos raketos matytųsi, meistravo apie tris mėnesius, žiemos vakarais, kasdien praleisdamas, kaip jis juokauja, kone normalią darbo dieną. Popierinius modelius tik šaltuoju metų laiku ir konstruoja, kai tiesioginio darbo mažiau. Vyras dirba statybose. Remigijus juokauja, kad žmona prie jo pomėgio, konstravimo, prisideda tiek, kad jo akinius nuvalo.

 

Visą straipsnį rasite jau rytoj, penktadienį, pasirodysiančiame laikraštyje "Mūsų laikas".

 

Prenumeruokite laikraštį „Mūsų laikas“ elektroninę versiją ir naujienas galėsite skaityti jau ketvirtadienio vakare.

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai