Jurbarkietės už vilkiko vairo sėda ne tik dėl didesnės algos

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietės – drąsios, iššūkių nebijančios moterys, kurios vis dažniau imasi vyriškų darbų. Moteris už vilkiko, liaudyje tiesiog fura vadinamo, vairo – Jurbarko miesto gatvėse jokia naujiena. Jau kuris laikas akis kliūna už mokomojo krovininio sunkvežimio vairo sėdinčių moterų. Viena iš jų –  trisdešimtmetė Gitana Mickevičienė, kuri valstybinius teorijos egzaminus iš pirmo karto išsilaikė, praktines vairavimo pamokas išnaudojo ir jau ruošiasi vairavimo egzaminui. Pirmiausia išsilaikys C kategorijos teises, o rudenį – ir CE. Tam, kad galėtų vilkiką su priekaba valdyti. Šypsosi, kad įvairiausių reakcijų pro mokyklinio sunkvežimio langus prisižiūrėjo. Pasakoja, kad moterys skeptiškai nužvelgia, tarsi sakydamos, kad neturi ką ta vairuotoja veikti. O vyrai visai kitaip. Jie sveikina ir nykščius į viršų kelia – šaunuolė.

Gitana, paklausta, kas jas, tokias jaunas moteris, verčia už vilkiko vairo sėsti, juokiasi. Juokauja, kad, tiesą pasakius, ji svajojo motociklą vairuoti, bet vyras Vytenis tam prieštaravo – jam atrodo, kad tai per daug pavojinga. „Jis man tada sako, eik tada furą vairuoti. Galvojo, sakysiu ne, persigalvosiu. O aš sakau, gerai“, – juokiasi Gitana, prisiminusi šias kalbas prieš metus. Nuo šio pasikalbėjimo praėjo metai, bet daug kas pasikeitė.

Ji pati pastūmėjo savo vyrą vilkiku važiuoti išmokti ir teises išsilaikyti. Šis išsilaikė, susirado darbą vienoje didžiausių rajono įmonių ir sėkmingai važinėja į reisus. Vairavimo lengvąja mašina teises prieš vienerius metus išsilaikė ir pati Gitana. Bet jos visus tuos vienerius metus neapleido mintis, kad ir ji pati gali išmokti vilkiką vairuoti. Dar daugiau. Ir vyras ją pradėjo raginti išmokti – sutuoktiniui pasirodė patraukli mintis, kad gali kartu su žmona į keliones leistis – jis į reisus išvažiuoja ir 6 savaitėms, ir dviem mėnesiams. Be to, ir Gitanai didesnės galimybės – užsidirbtų daugiau. Žodžiu, jis irgi pradėjo ją raginti mokytis vairuoti vilkiką.

 Ji pripažįsta, kad renkantis furą jai pasirodė patraukli ne didesnė alga, o tai, kad galėtų su vyru būti. Dviese yra dviese, sako ji. Ir vyrui vienam be šeimos sunku.

Palaikė tik vyras ir mama

Gitana pasakoja, ko gero, vienintelis jos vyras šiam žingsniui pritarė ir palaikė. Ir dar jos mama. O visi kiti skeptiškai žiūrėjo. Moteris juokiasi, kad iš artimųjų ir draugų visokių kalbų prisiklausė – ir kvailele vadino, ir kad neturi ką veikti;  vyras išsilaikė teises – o dabar jai reikia. Ir tokių kalbų buvo, jog dabar vienus vaikus paliks ir išvažiuos. Šypsosi, kad tikrai vaikus augins ir nepaliks 12 metų dukros ir beveik 2 metų sūnaus. Išsilaikiusi teises tuoj pat nesės už vilkiko vairo ir neišlėks į reisus. Reikia paauginti vaikus. O tada pradžioje važiuotų su vyru, nes drąsiau būtų, o paskui žiūrės. Kai vaikai bus didesni – tarsis su mama. Prašys, kad padėtų – ir dabar ji didžiulė Gitanos pagalbininkė.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 03 d. numeryje, Jį taip pat galite įsigyti ČIA.

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai