Jurbarkietė pirmąja knyga kviečia išeiti į lauką

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Mūsų laikas“ Vilniuje gyvenančią jurbarkietę Liną Bakšytę atrado išėjus jos pirmajai knygai „Kur nuklydo panagiukai“. Šio nepaprasto kūrinio gimimo kaltininkas – Liną į lauką išvedęs sūnus Benas. „Sekite paskui savo vaikus. Jie geba atskleisti paprastus stebuklus“, – sako Lina.

 

L. Bakšytė pasakoja, kad jeigu ne jos jaunesnis brolis Algimantas ir sūnus Benas, knyga tikriausiai ir nebūtų gimusi. Algimantas pirmasis ją paskatino parengti knygą ir labai daug padėjo galvojant, kaip šis leidinys turėtų atrodyti. Jie kartu eidavo į lauką ir stebėdavo, kaip vaikai dūksta, žaidžia, vaikščiodavo paskui Beną ir bandydavo pažvelgti į aplinką jo akimis. „Taip pamatėme, kad paprastame šaligatvyje galima atrasti gausybę įdomių dalykų, svarbių mažyliams: kanalizacijos dangčius, skruzdžių takelius, mažus griovelius, nukritusias šakeles. Visa tai mus labai įtraukė“, – Lina „Mūsų laikui“ pasakojo apie tai, kaip iš tokio smagaus buvimo kartu ir gimė jos pirmoji knyga „Kur nuklydo panagiukai“.

 

Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas" numeryje, kuris pasirodys jau rytoj, lapkričio 10 dieną.

 

Trumpai apie L. Bakšytę

2000 m. baigė dabartinę Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinę (buv. vidurinę) mokyklą. Vėliau studijavo socialinę pedagogiką, dirbo projektų vadove Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Gimus sūnui tapo vaikų daržininkavimo iniciatyvos „Žalia pėda“ vadove bei metinio žurnalo „Ozonas“ vyr. redaktore.

 

 Visą straipsnį rasite lapkričio 10 d. numeryje arba įsigyti elektroninę versiją čia: http://www.mūsųlaikas.lt/el-laikrasciu-archyvas

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai