Jurbarkas pagerbė įžymųjį kraštietį Romą Batūrą

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 Jurbarko viešojoje bibliotekoje praėjusį antradienį vyko neeilinis susitikimas – žmonės, kuriems įdomi istorija, buvo pakviesti į susitikimą su istoriku, daugelio garsių leidinių ir straipsnių apie Lietuvos kovas už laisvę autoriumi, Vilniaus universiteto, Karo akademijos docentu, ilgamečiu Sąjūdžio tarybos pirmininku Romu Batūra.

 Nors R. batūra yra gimęs Tauragėje, tačiau mes jį laikome savo kraštiečiu, nes vaikystę jis praleido Veliuonoje. Proga šiam susitikimui taip pat buvo neeilinė – šiemet mokslininkas mini savo 80-ąjį jubiliejų. Jubiliatą visų kraštiečių vardu sveikino renginį vedusi viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Korsakaitė, Jurbarko savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys, dainą, pritardama kanklėmis, jam skyrė bibliotekos vyriausioji metodininkė Lina Lukošienė, o visi susirinkusieji sudainavo „Ilgiausių metų“.

 Romo Batūros paskaita, skirta Piliakalnių metams, apėmė gana platų Lietuvos istorijos periodą – kalbėta apie ištisus šimtmečius trukusias kovas su įvairiausiais Lietuvą puolusiais priešais – kryžiuočių ir kalavijuočių ordinais, rusėnais, mongolų-totorių ordomis, turkais, vokiečiais ir kitais. Diskutuota apie tragišką Karaliaučiaus krašto likimą, baltų gentis, pilietiškumą ir pagarbą savo šaliai. Apie visa tai spausdinsime kituose laikraščio numeriuose.

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai