Į Sibirą – prisiliesti prie šeimos istorijos ir įvykdyti vienai viešvilietei duotą pažadą

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Būtiniausi daiktai jau paruošti, bet dar liko nusipirkti kelias smulkmenas. Šiandien dar planuoju susitikti su savo kaimelio gyventoja, buvusia tremtine Irkutsko srityje, ir paimti žvakę, kurią jos prašymu uždegsiu planuojamose aplankyti kapinėse. Tuomet jau, manau, bus visiškai paruošta kuprinė“, - penktadienį „Mūsų laikui“ kalbėjo vienas iš 16-os ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvių 27 metų Tomas Oičenka, vienintelis ekspedicijos dalyvis iš Jurbarko krašto.

 

 

Jis penktadienį, liepos 14-ąją, ruošėsi susitikti su Viešvilėje gyvenančia Lidija Strikiene. Tomas yra pats iš Viešvilės. Jo mama Irena yra Viešvilės pagrindinės mokyklos direktorė.

 

Tomas „Misija Sibiras“ ekspedicijoje dalyvauja dėl įvairių priežasčių, bet svarbiausiu tikslu laiko aplankyti savo senelių trėmimo vietas ir taip pagerbti jų atminimą. Viešvilietis pasakojo, kad jo mama taip pat gimusi Irkutske, nors parvažiavo į Lietuvą dar labai maža.

„Giminėje buvo labai daug ištremtų, tad tikrai labai džiaugiuosi galimybe prisiliesti prie jų istorijos“, - kalbėjo Tomas.

 

Tomo atsakymas, kas jam atrodo bus sunkiausia keliaujant po Sibirą, nustebino. „Manau, kad nesusipykti su pačiu savimi“, - šypsojosi jis. „Tiesiog pasitikėti savo galimybėmis, valia, susidūrus su sunkiomis situacijomis, tiek fizinėmis, tiek psichologinėmis aplikybėmis. Tiesiog nepamesti sveiko proto“, - šypsojosi jis, pabrėžęs, kad keliaujant bus svarbu nepamiršti, kad į Sibirą išvyko ne savęs parodyti, o dirbti kaip komanda.

 

T. Oičenka šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje, bet ateityje, tikina, labai norėtų grįžti į Viešvilę ar kur arčiau namų. Vyras ketverius metus praleido Ispanijoje, grįžęs Vilniuje baigė filosofijos ir prancūzų kalbos studijas.

„Mūsų laiko“ inf.

 

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai