Esperanto. Zofijai Babonienei – tai laimingas gyvenimas ir draugai visame pasaulyje

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šiuo metu Vytėnuose gyvenanti garbaus amžiaus Zofija Babonienė jau trisdešimt metų užsiima dažnam gana neįprasta veikla – ji Jurbarko rajono esperanto klubo „Horizontas“ narė, susirašinėjanti esperanto kalba su daugybe draugų iš viso pasaulio. Moteris pasakoja apie įdomią savo veiklą ir kelionių kupiną gyvenimą.

„Esperanto kalba pradėjau domėtis atsitiktinai, perskaičiusi rajoniniame laikraštyje trumpą informaciją apie šią kalbą. Tai galėjo tai būti apie 1987-1988 metus. Anksčiau apie ją nieko nebuvau girdėjusi. Mano smalsumui patenkinti toliau įvykiai klostėsi pakankamai greitai. 1988 metais knygyne pamačiau „Esperanto-lietuvių, lietuvių-esperanto kalbų žodyną“ ir jį įsigijau. Po metų likimas atvedė pas mane Kazimierą Petraitienę iš Pamituvio kaimo Šimkaičių seniūnijos, kuri, pasirodo, esanti esperantininkė. Ji mane sudomino ir nukreipė į tuo metu prasidėjusius šios kalbos kursus Jurbarke“, – prisimena ponia Zofija, šią kalbą išmokusi tik išėjusi į užtarnautą poilsį po ilgamečio seniūno pavaduotojos darbo Šimkaičių seniūnijoje.

Ji pasakoja, kad jai pradėjus mokytis, esperanto kalbos kursų vadovas buvo Laimundas Abromas iš Pilies I kaimo Skirsnemunės seniūnijos. Tai buvo 1989 ar 1990 m.        Esperanto kalba yra tarptautinė, sukurta žydų tautybės gydytojo dr. L. Zamenhofo, nuo pat vaikystės kamuojamo rasinio, tautinio ir religinio priešiškumo. Jis tos kalbos sukūrime įdėjo visą savo sumanumą ir meilę, kad viso pasaulio žmonės galėtų draugiškai ir taikiai bendrauti ir vienas kitą suprasti.

Visą straipsnį galite skaityti laikraštyje.

Elektroninią laikraščio versiją galite įsigyti čia.

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai