Dauno sindromas. Nelaimių loterijoje – pats geriausias bilietas

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietė Regina Andriuškienė tikina, kad iš tos nelaimių loterijos bilietų, kuriuos kiekvienam tenka traukti, jai teko bene pats geriausias. Taip ji sako apie savo jaunėlę, 26 metų dukrą Viktoriją, gimusią su Dauno sindromu. Regina patikina, kad jaunėlė taip abu tėvus myli, kad, pripažina, tokios meilės jie nepatyrė iš abiejų vyresnių vaikų. „Iš šių vaikų ir sveikieji gali pasimokyti meilės, ištikimybės, pagarbos. Šie vaikai įneša šilumą į šeimą“, - tikino Regina, kurią kalbinome pasaulinės Dauno sindromo dienos, kuri minima kovo 21-ąją, proga.

 

Moteris tikina, kad šeimas ištinka kur kas didesnės nelaimės, paminėdama žiauriai nužudytos plungiškės atvejį. „Šeima gražiai gyvena, vaikai gerai mokosi, jau vestuvės laukia. Mergina nežinojo jokių rūpesčių, o ją žiauriai užmušė, užkasė. Va čia tai yra didžiulė nelaimė“, - sakė Regina.

 

Papasakosime jums vienos eilinės Jurbarko šeimos, kuriai gimė neįgalus vaikas, istoriją. Užbėgdami už akių pasakysime, kad šiam vaikui likimas buvo ir yra labai maloningas – šalia mylintys abu tėvai, nuo pat mažens rūpesčiu ir globa apglėbę vyresnieji sesuo ir brolis. Kitiems jos likimo broliams ir sesėms gyvenimas atsuka tik ragus ir nagus.

 

R.Andriuškienė kartu su vyru Stanislovu susilaukė trijų vaikų. Dviejų dukrų ir sūnaus. Du pirmi vyresnieji vaikai Alina ir Donatas gimė sveiki, o trečioji, jaunėlė Viktorija, su negalia. Pirmą vaiką, dukrą, Regina gimdė būdama 28 metų. Jaunėlę Viktoriją – 40-ies. Tada buvo 1991 metų rugpjūtis. Reginai iki šiol skaudu prisiminti, ką jai teko patirti ir pajusti ligoninėje. Pasakoja, kad atėjo medikai ir pranešė, kad jai gimė vaikas su negalia. Neaiškino, nei kokia ta negalia, tik klausimą į akis moteriai tėškė, ar ji „nekeitė vyrų“, taip tarsi ją kaltindami. Moteris patikina, kad tuomet prisiklausė tokių kalbų, kad nesinori jų prisiminti.

 

Visą straipsnį rasite jau rytoj, penktadienį, pasirodysiančiame laikraščio numeryje.

 

Straipsnis  4 komentarų
Mūsų partneriai