Valentino diena. Pinigų gailėjo, bet savo moterims brangias gėles vis tiek pirko

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Valentino dieną jurbarkiečiai iš prekybos centrų lentynų šlavė tortus, pyragus, gausiai pirko gėrimus, o mylimoms moterims, kad ir gailėdami, bet pirko pabrangusias gėles.

 

„Parašykite, kad jurbarkiečiai nors kartą metuose saldžiai pavalgo ir išgeria“, - šypsojosi viename iš Jurbarko prekybos centrų gėlėmis prekiaujanti moteris apie Šv.Valentino dieną, stebėjusi, kaip tą dieną masiškai pirko tortus, pyragus ir įvairius gėrimus. „Skundžiasi, kad pinigų neturi, bet kaip perka“, - sakė ji. Tai patvirtino ir viena „Mūsų laiko“ skaitytoja, kuri pasiskundė, kad antradienio vakarą, apie 21 val., jai nepavyko nusipirkti nė torto gabaliuko, nes viskas buvo iššluota.

Jurbarko krašto vyrai pirko ir gėles. Jau minėta prekiautoja gėlėmis patikino, kad Valentino dieną išpirko visas gėles – šlavė visas. Mylimosios pirko ir tulpių, ir rožių, ir chrizantemų. Pardavėja patikino, kiek tai dienai buvo užsisakiusi, tiek išpardavė ir dar pritrūko. Bet, anot prekiautojos, ji pastebi, kad gėlių parduoda mažiau, bet sumą surenka panašią. Bet tik dėl to, kad gėlės brangsta. Kad gėlės brangsta, anot jos, tai tiesa. Gėles,ypač rožes, brangina ne tik šventės. Pasak pardavėjos, geriausiai kainos brangimo lygį rodo šis pavyzdys – jei lito laikais šventinę dieną ilga brangiausia rožė kainavo 7 litus, tai dabar ją galima nusipirkti už 3 eurus ir daugiau. Kainos išaugo daugiau nei trigubai, patikino ji. Pardavėja patikina, kad sparčiai brangstančiomis gėlėmis skundžiasi ir tiekėjai, kurie gėles parsiveža iš Olandijos, kur perka aukcione. Į pastarąjį suvežamos ir jomis prekiaujama įvairiose šalyse užaugintomis rožėmis, pavyzdžiui, iš Ekvadoro, Malaizijos. Pasak pardavėjos, tiekėjai skundžiasi, kad aukcione gėlės parduodamos brangiau. Ji atkreipė dėmesį, kad kažkodėl pabrango baltos rožės.

Nors ir gerokai pabrangusios gėlės, bet jas vis tiek pirko. „Pirko. Gailėjo, bet pirko“, - šypsojosi kalbinta pardavėja. Šv.Valentino dieną vyrai savo mylimosioms pirko ne tik rožes, bet ir tulpes. Tą dieną viena tulpė kainavo po 90 centų, kai tuo tarpu Vilniuje, stebėjosi pardavėja, mačiusi per žinias, kad jomis prekiavo ir po 2,50 eurų.

Prekiautojos gėlėmis šventinių dienų ne itin laukia, nes iš klientų vyrų prisiklauso piktų kalbų, burnojimų. Patikino, kad nebuvo išimtis ir praėjusi Šv.Valentino diena. Anot jos, ypatingai pikti buvo kai kurie vyrai, kurie pirko gėles savo žmonoms, draugėms. „Pasakysiu atvirai. Buvo tokių pirkėjų, kurių nenorėčiau, kad jie būtų ne tik mano draugai, bet ir kaimynai“, - pasakojo moteris, kuriai apmaudžiausia, kad pirkėjai išsiburnoja, apšaukia pardavėją, bet vis tiek gėlę nuperka. Ir brangesnę.

Prekiautoja gėlėmis tikino, kad su nerimu laukia kovo 8-osios dienos. Nežinia, kaip bus su kainomis. Be to, ir piktų burnojimų nesinori klausytis.

 

„Mūsų laiko“ inf.

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai