„Senoje skrynioje“ – namų jaukumą kuriantys daiktai

   
Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Senoje skrynioje“ – daugybė gražių daiktų, skirtų sukurti namų jaukumą.

Nuo gražiausių porceliano indų, pagamintų garsius vardus turinčių meistrų, iki keraminių, fajansinių stalo puošmenų. Nuo didelei šeimai skirtų stalo serviravimo indų –  lėkščių, lėkštelių, puodelių iki tikrų šedevrų iš vario ir žalvario. Vien krištolui skirtas nemažas atskiras stalas. Ant kito rikiuojasi bavariškas porcelianas, ant dar kito – mėlyno porceliano indai ir dekoro elementai. Spintose ir lentynose prie sienų – ištisos eilės taurių ir taurelių. O kur dar vazų įvairovė – kiekvienam pagal skonį.

Rankų darbo porcelianinės ir kolekcinės lėlės, kišeniniai laikrodžiai, paveikslai, senos patefono plokštelės, kalėdiniai žaisliukai ir dekoracijos, suvenyrai... Visos prekės kokybiškos, tvarkingos, išeksponuotos skoningai, neužgožiančios viena kitos. Visko, kas čia parduodama, neįmanoma ir išvardinti, bet visa tai telpa vienoje parduotuvėje Kauno gatvėje 35 numeriu pažymėtame name.

Čia mus pasitinka jos savininkė, idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja jurbarkietė Agnė Grincevičiūtė. Ji pasakoja apie „Senos skrynios“ atsiradimo pradžią, kaip sekasi realizuoti sumanymus ir kokių planų turi ateičiai.  

Agnei mintis atidaryti tokią parduotuvę kilo prieš keletą metų su draugu keliaujant po Vakarų Europą – ten tikrai populiarios antikvarinių daiktų krautuvėlės. Agnės šeima, užmezgė nemažai pažinčių su tokių parduotuvių savininkais, todėl nusprendė šią idėją pritaikyti gimtajame mieste.

„Pasidomėjome, kad šios prekės turi paklausą, todėl nusprendėme ir savo pačių, ir klientų patogumui viską perkelti į prekybines patalpas. Taip ir gimė „Sena Skrynia“,– pasakoja Agnė. Keliaudama po Europą ji pamatė, kad tokių antikvarinių (ir ne tik) parduotuvėlių yra gana įvairių – nuo tik prabangiais daiktais prekiaujančių iki prigrūstų visokiausios vertės prekių.

Agnė pasirinko viduriuką – jos parduotuvėje yra ir tikrai vertingų, brangių vienetinių indų, dekoro elementų ar porcelianinių rankų darbo lėlių, yra ir masinės gamybos, tačiau Lietuvoje nematytų daiktų, ypač indų, kurių kaina, pasak jurbarkietės, tikrai nesikandžioja. Mielą namų dekoro elementą ar dovaną Kalėdoms sau ar artimajam čia įpirks kiekvienas. Prieš šventes Agnė pažada ir nuolaidų.

Jurbarkietė pasakoja, kad jau dabar, vos parduotuvei atsidarius, atsirado nuolatinių klientų, kurie vis užsuka nusipirkti naują namų dekoro ar stalo serviravimo prekę. Daugiausia, pasak jos, tai moterys, jau sukūrusios šeimas, turinčios namus ir norinčios juos puošti. Užsuka ir vyrai, tačiau jų mažiau, nes nuo seno žinoma, kad namų jaukumo kūrimas – moterų sritis.

Ji džiaugiasi, kad vieni per kitus susižinoję užsuka ir pro šalį važiuojantieji. „Daugiausia perka prekes namams papuošti – varinius, žalvarinius, krištolinius ar stiklinius indus, paveikslų originalus ir kopijas, dekoracijas. Džiaugiamės, kad Jurbarko krašto muziejus yra nupirkęs iš mūsų keletą eksponatų iliustruoti praėjusio amžiaus pradžią“, – pasakoja Agnė.  

Pasak pašnekovės, daiktai atkeliauja daugiausia iš Vokietijos, taip pat Belgijos, Prancūzijos, Olandijos. „Turime kolekcinių indų iš garsių vokiško bavariškojo karališkojo porceliano kolekcijų, japoniško porceliano, vienetinių krištolo gaminių. Čia yra visko – ir medžio dirbinių, statulėlių, kavamalių, žvakidžių, senovinių spausdinimo mašinėlių, binoklių, vėduoklių. Kadangi turim ryšių Vakaruose, patys renkamės ir atsivežam, žiūrim, kas gali būti paklausu, analizuojam, ką mūsų žmonės labiausiai perka. Kiekvienu daiktu reikia domėtis, kas kartą kažką naujo sužinai, ir gali pirkėjams papasakoti. Dabar daugiau mažiau jau žinau, kas turi kokią vertę. Platėja žinių bagažas“, – šypsosi Agnė.  

Šalia tikrai brangių jos parduotuvėje yra ir paprasčiausių, bet neprastų, tikrai gražių  daiktų. Yra visokiam skoniui ir, priklausomai nuo piniginės turinio, pigesnių prekių: „Kad visi galėtų kažką įsigyti, miestelis juk mažas, ne tik pasiturintys žmonės ateina. Ir pensininkai, vyresnio amžiaus žmonės, kuriems būtinai padarome nuolaidų, ir jauni, tūkstančių neuždirbantys – visi čia ras ką įsigyti – sau ar artimiesiems.“ O kad tokios nestandartinės, nematytos, nenusibodusios prekės tinka dovanoms ir namų dekoravimui ypač dabar, prieššventiniu laikotarpiu – tai tikrų tikriausias „Senos skrynios“ kalėdinio atsiradimo stebuklas Jurbarke.

Apie ateities planus Agnė pasakoja, kad parduotuvės atsiradimas ir asortimento pasirinkimas – tik pati pradžia. Rinka dar tik tiriama. Jei klientai pageidaus vieno ar kito daikto, kurio ji šiuo metu negali pasiūlyti, tikrai jį gaus ir atveš. Žiūrės, kaip viskas vystysis. „Jei yra paklausa, mes stengiamės ją išpildyti“, – prižada jauna savininkė, patvirtindama, kad tokios krautuvėlės atsiradimas Jurbarke – ne jos vienos nuopelnas, o visos šeimos pastangų vaisius.

Parduotuvė „Sena skrynia“ Jurbarke Kauno g. 35 dirba darbo dienomis nuo 10 iki 18 val., šeštadieniais nuo 9 iki 15 val. Feisbuko paskyra: sendaikčių krautuvėlė Sena Skrynia. Kviečiame užsukti, įsigyti tikrai labai gražių ir kokybiškų, pas mus nematytų prekių namų interjerui ir kitiems poreikiams.                             

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai

Rekomenduojame perskaityti

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)  0

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?  0

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo  1

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas  1

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos  0

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą  0

Justinas pastarosiomis savaitėmis kaip niekada užsiėmęs – gyvena maršrutu Jurbarkas–Šiauliai. Ruošiasi kavos namų įkurtuvėms ir treniruojasi regbio varžyboms.

Profesionalus regbininkas kavos namų idėją parsivežė iš Australijos  3

Įvairūs riešutų sviestai – skanūs ir naudingi sveikatai.

Naujiena parduotuvėje „Tavo skoniui“  0

Apie tai, kad verslas sekasi, rodo ir didelis kolektyvas. R. Nyderienė (sėdi dešinėje) darbo vietas sukūrė vienuolikai darbuotojų ir dar samdo dvi siuvėjas, kurios siuva užuolaidas, vaikišką patalynę ir kt.

Dvi parduotuvės po vienu stogu – naujose patalpose  1

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?  0

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste  0

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę  0

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?  2

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį  0

Jurbarkietis atrado sėkmingo,  20 metų gyvuojančio verslo receptą

Jurbarkietis atrado sėkmingo, 20 metų gyvuojančio verslo receptą  3

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė  4

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas  5

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima  1

Auto nuoma: kaip pasirinkti?

Auto nuoma: kaip pasirinkti?  0

Automobiliu parko valdymas – sprendimas taupantiems laiką

Automobiliu parko valdymas – sprendimas taupantiems laiką  1

Precedento pasaulyje neturinti iniciatyva: kviečia pirkti Raudonės pilį (rajono mero komentaras)

Precedento pasaulyje neturinti iniciatyva: kviečia pirkti Raudonės pilį (rajono mero komentaras)  5

Jurbarke – nauja parduotuvė sodininkams ir bitininkams

Jurbarke – nauja parduotuvė sodininkams ir bitininkams  1

Privačiai iniciatyvai organizuoti mokymus pritarė Jurbarko smulkiojo verslo rėmimo fondas

Privačiai iniciatyvai organizuoti mokymus pritarė Jurbarko smulkiojo verslo rėmimo fondas  1

Auksinės grandinėlės: kaip įsigyti tinkamiausią?

Auksinės grandinėlės: kaip įsigyti tinkamiausią?  1

Mūsų partneriai