Profesionalus regbininkas kavos namų idėją parsivežė iš Australijos

   
Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Nieko nėra neįmanoma. Viskas priklauso nuo to, kiek tu turi pinigų ir kantrybės. Taip sako jurbarkietis Justinas Urbonas. Negali juo netikėti. Dar šiais metais Jurbarko mieste duris atvers MB „Lindos kava“, specializuota kavos parduotuvėlė, kuriai atsirasti prireikė dviejų metų. Šie kavos namai Jurbarke yra būtent Justino iniciatyva ir sumanymas.

Jau nedaug trūksta iki starto – yra pastatas,  suvežti reikalingi baldai, prijungtas vanduo, baigiami derinti visi reikalingi leidimai. Tas pastatas, kuriame bus galima įsigyti kavos, arbatos, kokteilių išsinešti, taip pat vertas atskiro paminėjimo. Iš pirmo žvilgsnio tai „tiuninguotas“ jūrinis konteineris. Tą statinį jis lankstė virino  kartu su draugu, kitu jurbarkiečiu, kuriam patiko Justino idėja ir jis sutiko padėti. Jų sumeistrautas  konteineris yra ilgesnis ir didesnis už standartinį. Justinas paaiškina, kad jie patys pirko ir skardą, metalus.

Vyras pripažįsta, kad sportininko charakterio savybės labai padeda imantis verslo rajone. Ypač praverčia užsispyrimas ir atkaklumas įveikiant įvairiausias kliūtis. Jis žino, ką sako. Justinas yra profesionalus regbininkas, vienas geriausių šalies regbininkų, žaidžiantis ne tik vienoje stipriausių šalies Šiaulių komandoje, bet ir Lietuvos rinktinėje. Sako, kad žaisdamas regbį jis yra tas universalus kovotojas, kuris moka ir užtvaras „statyti“, ir jas apeiti, link tikslo greitai bėgti.

Pripažįsta, kad jo idėja sulaukė įvairiausių reakcijų. Tiek artimiausioje aplinkoje, tiek tarp pažįstamų, draugų. Kaip jis pats juokais sako, „nuo vau iki durniaus“. Bet tikina, kad jam tie komentarai nė motais. Kai yra tikslas, vizija – niekas nesvarbu.

Kavą pamėgo Sidnėjuje

Pirmoji mintis, kad jis nori imtis verslo, ir kad būtent tokių kavos namų, ir būtent Jurbarke reikia, J. Urbonui kilo… Australijoje, Sidnėjuje. Vaikinas čia žaidė regbį. Sako, kad daug sportuodavo, treniruodavosi, dirbdavo, neleido sau atsipalaiduoti. Ir vienas pažįstamas nusivedė jį atsigerti kavos, kurios iki tol Justinas nemėgo. Atsitiko tai, kad jam kava patiko, o ją geriant Sidnėjuje, tarsi lemputė galvoje užsidegė – suprato, kad nori tokios kavinukės gimtajame Jurbarke. Pagalvojo, kad jei ten toks verslas gyvuoja,  gyvuos ir čia. Žmonės, kad ir kur gyventų, mėgsta kavą.  Jūrinio konteinerio pavyzdžio jis  niekur nematė. Pats sugalvojo naršydamas internete ir ieškodamas įvairiausių idėjų.

Jį drąsino ir tai, kad norėjosi ir savo verslą turėti, o ne kažkam kitam dirbti. Justinas šypsosi, kur tik jam ir ko tik neteko dirbti. Ir statybose, ir apsaugos darbuotoju, ir net profesionalaus kario karjeros galėjo siekti.

Jurbarke – apšilimas

Justinas sako, kad nėra tinkamesnės vietos verslo pradžiai, kaip gimtasis miestas. Būtent čia jis pasitikrins, ar jo idėja veikia Jurbarke, ir jei ji pasiteisins, tokie kavos namai nestandartiniuose jūriniuose konteineriuose gali atsirasti ir kituose šalies miestuose. Justinui apmaudu dėl  vieno – viešai skatinama verslą kurti tokiuose regionuose, bet tai ir telieka deklaracijos – pritrūksta elementarios informacijos apie savivaldos verslo paramą pradedantiesiems.

Vaikinas šypsosi, kad visada yra atsarginis planas – tas konteineris toks mobilus, kad užtenka kranu jį į kitą vietą perkelti, bet jis tikisi, kad to neprireiks, nes tiki pasirinktos vietos sėkme. Toji vieta – ant Imsrės kranto, miesto centre. Sako, kad pirmoji mintis kavos namus atidaryti buvo autobusų stoties teritorijoje, bet atsisakė tos minties. Kai viešojoje erdvėje tiek draudimų, pagalvojo, kad gali uždrausti kofeino turinčius gėrimais prekiauti arti mokymų įstaigų. Tai ėmė ir apsidraudė – kitą vietą parinko.

Pralinksmino komentarai

Jurbarkiečiai laukia nesulaukia informacijos, kas gi įsikurs tame neįprastame statinyje. Kai „Mūsų laikas“ savo feisbuko paskyroje paskelbė minėto pastato – konteinerio nuotrauką ir paklausė, kas, internautų manymu, čia galėtų veikti, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir įvairiausių komentarų. Justiną labiausiai pralinksmino, kad čia turėtų veikti girdykla, viešasis tualetas arba kad čia pardavinės rožančius. Patikino, kad pats komentarų neskaitė – smagiausius perdavė artimieji.  Šypsosi, kad kai turės daugiau laiko, visus komentarus perskaitys, išrinks  originaliausią  ir jo autorių būtinai pakvies į kavinukę nemokamai paskanauti skanios kavos.

Justinas pastarosiomis savaitėmis kaip niekada užsiėmęs – gyvena Jurbarkas - Šiauliai maršrutu. Tarp kavos namų įkurtuvių iki regbio treniruočių Šiauliuose, mat ruošiasi artimiausiu metu vyksiančioms varžyboms, kurias žais Lietuvos rinktinėje.

Sportininkas sako, kad kol kas patenka į Lietuvos rinktinę, bet reikia dėl tos vietos konkuruoti, daug treniruotis, kam pastaruoju metu reikia dvigubai daugiau pastangų, o laiko yra tiek, kiek yra.

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai