Didžiausioje rajono įmonėje pradėjo dirbti ukrainiečiai

Straipsnis  10 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jei Tauragės apskritis buvo tarp tų, kurioje buvo išduodama mažiausiai leidimų įdarbinti užsieniečius, tai dabar kvalifikuotos darbo jėgos stygius jaučiamas ir čia. Taip „Mūsų laikui“ sakė Tauragės teritorinės biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjas Vytautas Simonavičius, paprašytas pakomentuoti žinią, kad darbo birža didžiausiai rajono įmonei, “Žilinskis ir Co“, UAB neseniai išdavė leidimą įdarbinti Ukrainos piliečius.

 

Pasak V.Simonavičiaus, iki šiol Tauragės apskrityje trūkdavo (ir trūksta) taip vadinamųjų fūristų, arba tarptautinių krovinių transporto priemonių vairuotojų. Jis pabrėžė, kad iki 2016 metų pabaigos Tauragės apskrityje prašymus išduoti leidimus darbinti trečiųjų šalių piliečius teikė pavienės įmonės Tarptautinių krovinių transporto priemonių vairuotojams. Ši profesija priskiriama prie labiausiai trūkstamų darbo rinkoje visoje Lietuvoje. Dabar situacija ta, kad visoje apskrityje trūksta ir elektrikų, elektromontuotojų ir kt. Šių specialistų toks trūkumas, kad įmonės savo poreikiams patenkinti dairosi į užsienį. Pasak V.Simonavičiaus, nuo 2016 metų pabaigos ir 2017 metų sausio mėn. padaugėjo prašymų išduoti leidimus darbinti užsieniečius Jurbarko rajone elektrikams, elektromontuotojams, metalinių konstrukcijų montuotojams. Per sausio mėnesį Jurbarke užregistruotos 37 darbo vietos šių profesijų atstovams. 2016 m. paskutinį ketvirtį ir 2017 m. sausio mėnesį išduota 13 leidimų, dar ruošiami dokumentai 8 leidimams darbinti Ukrainos piliečius.

Leidimai darbintis trečiųjų šalių piliečiams išduodami tik tuo atveju, jei darbdavys pats neranda vietos darbo rinkoje trūkstamos profesijos atstovų.

 

Renkasi iš trečių šalių

Darbo birža po paskelbtos paieškos visoje Lietuvoje nerado tinkamų kandidatų, kai pageidaujančių mokytis šios profesijos su biržos siuntimais nebuvo visai arba tas skaičius buvo nepakankamas.

Tauragės teritorinės darbo biržos atstovas primena, kad Lietuvoje leidžiama darbinti, Darbo biržos išduotais leidimais, bet kurios trečiosios šalies piliečius, jei Lietuvos darbo rinkoje trūksta tam tikros profesijos atstovų. Darbdaviai patys pasirenka kokių šalių piliečius darbins. Ukrainos piliečiai, pageidaujantys įsidarbinti Lietuvoje, priskiriami prie trečiųjų šalių piliečių, t.y. visų tų šalių kurie nepriklauso ES, Norvegijos, Šveicarijos, Islandijos.

Dažniausiai Lietuvoje leidimai darbintis išduodami Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir kitų buvusios Sovietų Sąjungos Respublikų piliečiams, kurie neturėjo leidimo gyventi Lietuvoje.

 

V.Simonavičius atkreipė dėmesį, kad įsigaliojus nuo 2017 m. sausio 1 d. „Užsieniečių teisinės padėties“ įstatymo pakeitimams, pagal kurį tos profesijos, kurių labai trūksta Lietuvoje, leidimų darbinti trečiųjų šalių piliečiams nereikia.

 

“Žilinskis ir Co“, UAB: ukrainiečiais patenkinti

Nepabijojo nestandartinių sprendimų. Taip įmonės poziciją nurodė “Žilinskis ir Co“, UAB rinkodaros vadovė Aušra Zinkutė apie įmonės sprendimą įdarbinti ukrainiečius. Pasak pašnekovės, įmonės prioritetas yra siūlyti laisvas darbo vietas lietuvaičiams, tačiau, gavus didžiuosius užsakymus bei plečiant veiklą užsienio rinkose, darbuotojų tenka ieškoti ir svetur. Pasak A.Zinkutės, “Žilinskis ir Co“ įmonė energetikos srityje yra vieni lyderių, vykdantys didžiuosius šalies projektus. Didesnę dalį kompanijos veiklos sudaro energetikos projektai. Tai lemia nuolatines kvalifikuotų elektromontuotojų paieškas. „Darbo rinkoje didelė konkurencija, motyvuotų ir kvalifikuotų darbuotojų poreikis jaučiamas vis labiau ir labiau daugelyje verslo sričių. O gal tiesiog trūksta darbingo amžiaus žmonių Lietuvoje... Besidomint galimybėmis, nusprendėme nepabijoti nestandartinių sprendimų ir pasiūlyti laisvas darbo vietas kitų šalių piliečiams“, - „Mūsų laikui“ sakė A.Zinkutė, patikinusi, kad bendrovė atsakingai pasirinko ne tik šalį, Ukrainą, bet ir pačius darbuotojus. „Turime pripažinti, kad mūsų lūkesčiai pasiteisino. Ukrainiečių motyvacija darbui ir kompetencija yra pakankamai aukšto lygio. Sulaukti keletas ukrainiečių labai greitai ir puikiai įsiliejo į kolektyvą. Be to, nustebino savo motyvacija ir profesionalumu“, - pasidžiaugė pašnekovė. Ji patikino, kad ukrainiečių kompetencija ir darbo patirtis nenusileidžia mūsų šalies specialistams. Pasak rinkodaros vadovės, atvykstantiems ukrainiečiams yra keliami tokie reikalavimai, kaip elektrotechninis išsilavinimas, būtina elektromonterio darbo patirtis, papildomi pažymėjimai, kaip pvz., aukštalipio ir kt. Darbo sąlygos ukrainiečiams pasiūlytos ir suteiktos ne blogesnės nei turimiems darbuotojams ir yra pilnai vykdomos pagal įsipareigojimus.

„Visada esame pasiruošę papildyti savo kolektyvą naujais nariais. Tačiau labiausiai laukiami motyvuoti ir darbo patirties turintys inžinieriai, elektromontuotojai, kelio darbininkai, mechanizatoriai“, - sakė įmonės rinkodaros vadovė. Šiuo metu kompanijoje dirba apie 400 darbuotojų.

 

 

 

Straipsnis  10 komentarų
Mūsų partneriai