Apie emigraciją nė negalvoja. Šeimą išlaiko remontuodamas Jurbarko daugiabučių laiptines

   
Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Darbštūs žmonės Lietuvoje nepražus. Jurbarke galima uždirbti panašiai, kiek tą patį darbą dirbant užsienyje. Taip sako marijampolietis Vitalijus Mačiulaitis, savo šeimą išlaikantis remontuodamas laiptines. 15 metų šio darbo patirtį turintis vyras pastaruosius trejus metus dirba Jurbarke, remontuoja šio miesto daugiabučių laiptines. Visada dirba vienas pats. Šypsosi, kad ištisus Marijampolės ir Jurbarko kvartalus yra išgražinęs.

 

Pripažįsta, kad sulaukia pasiūlymų tą patį darbą ir užsienyje dirbti. Bet jų ramia sąžine atsisako. „Paskaičiavus visas išlaidas: maistas, kelionės, transportas, ne kažin kas daugiau gaunasi nei Lietuvoje“, - sako jis, primindamas, kad emigracijoje dar ir toli nuo šeimos turi būti.

Kas tie jo klientai? Anot V. Mačiulaičio, ne visi nori renovuoti daugiabučius. Kitiems užtenka suremontuoti laiptines. „Ir patiems smagiau į namus pareiti, ir svečius maloniau priimti“, - sako vyras, patikinęs, kad vaizdas prieš darbus ir po akivaizdus. „Laiptinė atrodys kaip kambarys“, - pažada jis.

 

Pats laikas remontuoti laiptines

Vitalijus tvirtina, kad dabar pats metas tvarkyti laiptines. „Visi bijo laiptines remontuotis žiemą. Bet jei laiptinėje yra bent vienas radiatorius, tai viskas bus greičiau padaryta, nes dažai geriau džiūna“, - tikino pašnekovas, prisiminęs, kaip lėtai remonto darbai ėjosi šią lietingą vasarą – dažai nedžiūvo, nes laiptinėje buvo šalčiau nei žiemą, kuomet yra įjungtas šildymas.

 

Remontuoti laiptinę jis užtrunka apie mėnesį. Paprastai per metus sutvarko mažiausiai 10. Jis pats skuta, gruntuoja sienas, dažo specialiais, plovimui ir smūgiams atspariais, dažais. Medžiagas parinkti ir supirkti gali pats. Vyras dirba pagal verslo liudijimą – būtinai sudaro sutartis, sąmatas.

 

Marijampolietis pastebi, kaip per tuos metus keičiasi ir reiklėja klientai. Jei prieš 15 metų kone visi norėjo, kad darbai būti atlikti kuo pigiau, tai dabar rūpi ir medžiagų bei darbų kokybė. Pastebi, kad vyresni žmonės pageidauja ryškesnių spalvų, o jaunimas labiau renkasi pastelines.

 

V. Mačiulaitis pripažįsta, kad ir kainos per tuos metus išaugo. Jei prieš 15 metų suremontuoti laiptinę užteko apie 600 litų, tai dabar toji suma išaugo iki 1 tūkst. eurų.

 

Pašnekovas patikina, kad pasamdžius įmonę darbų kaina išaugtų mažiausiai trigubai.

 

Marijampolietis Vitalijus patikina, kad Jurbarke jam taip smagu dirbti, kad net arčiau gyventi su trijų vaikų šeima atsikraustė. Jis nuoširdžiai sako, kad čia žmonės geresni, mandagesni, kultūringesni, ir gamta čia gražesnė. Tikisi, kad darbų ilgam užteks, nes norisi ir vaikus čia į mokslus čia leisti.

 

V. Mačiulaitį galima rasti feisbuke „Laiptinių remontas“ bei tel. 8 634 41 183.

 

Straipsnis  5 komentarų
Mūsų partneriai