Savivaldybė sportininkus skatins piniginėmis premijomis

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sportuoti apsimokės ne tik dėl geros savijautos. Už aukštus rezultatus sportininkai ir juos paruošusieji treneriai bus skatinami piniginėmis premijomis.

 

 

Sausio 25 dieną rajono savivaldybės taryba svarstys sprendimo projektą dėl Jurbarko rajono savivaldybės sportininkų ir trenerių skatinimo premijomis už aukštą meistriškumą tvarkos aprašo ir premijų dydžių patvirtinimo. Savivaldybė skelbia, kad šiuo metu galiojančio teisės akto, reglamentuojančio šį aprašą nėra, todėl išdiskutuoti šį klausimą buvo pakviesta ir sporto visuomenė. Susitikimas įvyko sausio 16 d. Jurbarko rajono savivaldybės didžiojoje salėje. Sporto visuomenė ypatingo susidomėjimo šiuo klausimu neparodė. Aptarti premijavimo tvarkos susirinko kelių sporto šakų atstovai. Jurbarko sporto klubo „Kumite“ vadovas ir treneris Artūras Enčeris, lengvosios atletikos trenerė Violeta Kokarskaja, „Pantera“ klubo vadovas ir treneris Mindaugas Smirnovas, imtynių veteranas politikas Algirdas Gudaitis.

 

Premijuoti sportininkus ir trenerius – savivaldybės iniciatyva. Šių premijų tikslas – motyvuoti sportininkus ir trenerius, skiriant sportininkams, pasiekusiems aukštų rezultatų sporto srityje bei juos parengusiems treneriams pinigines premijas. Premijos skiriamos už pastarųjų metų reikšmingą ir aktyvią sportinę veiklą, aukštus laimėjimus, Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempionatų sporto šakų ir rungčių nugalėtojams bei prizininkams.

 

Gauti premijas turi teisę sportininkai, kurie atstovavo Jurbarko rajono savivaldybę Lietuvos čempionatuose ar Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvavo Europos ir Pasaulio čempionatuose.

 

Diskusijos tarp sporto klubo vadovų kilo dėl atstovavimo Jurbarko kraštui. Apsispręsta, kad sportininkas gali gyventi Kiduliuose, bet jei jis treniruojasi Jurbarko krašte registruotame sporto klube ir varžybose žaidžia už Jurbarko klubą – jis gali pretenduoti į premiją.

 

Sportininkams antradienį pristatyta premijavimo tvarka parengta remiantis kitų pavyzdžiais kitų savivaldybių, tokių savivaldybių kaip Alytaus, Joniškio, Mažeikių, Tauragės rajono ir kt.

 

Premijos būtų mokamos iš rajono savivaldybės biudžeto. Paskaičiuota, kad vien pagal Sporto centro auklėtinių 2015 metų pasiekimus, premijoms iš rajono biudžeto būtų reikėję skirti apie 9,5 tūkst. eurų, o 2016 metų – 12720 eurų. Suskaičiavus rajono sporto klubo auklėtinių bei individualiai užsiimančių jurbarkiečių pasiekimus – suma susidaro gerokai didesnė.

 

Daugiausiai diskusijų kils dėl premijų dydžių, t. y. piniginių sumų. Sumos už pasiekimus olimpinių sporto šakų ir neolimpinių – skiriasi. Apsispręsta premijomis paskatinti tik už prizines vietas. Sausio 16 dieną svarstytame projekte siūloma už Olimpinių sporto šakų prizines vietas Lietuvos čempionate suaugusių pirmą vietą įvertinti 300 eurų. Jaunimo, veteranų pirma vieta 200 eurų; jaunių ir jaunučių – 160 eurų.

Europos čempionate suaugusiųjų užimta pirma vieta įvertinta 1000 eurų, jaunimo, veteranų – 450 eurų; jaunių ir jaunučių – 270. Pasaulio čempionato suaugusių pirmoji vieta – 1200 eurų, jaunimo ir veteranų – 720 eurų, jaunių – 400 eurų. Olimpinėse žaidynėse (parolimpiadoje) iškovotas auksas įvertintas 2 tūkst. eurų.

Neolimpinių sporto šakų prizinės vietos įvertintos maždaug perpus mažesnėmis sumomis nei olimpinių.

 

Sportininką parengusiam treneriui skiriama 50 proc. nuo sportininko gautos premijos sumos.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai