Jurbarke susirinko ultimeito žaidėjai ir sirgaliai iš visos Lietuvos

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šeštadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto komplekse nuo pat ryto iki vakaro vyko neįprastas turnyras. Sporto klubas "Velniai"  sukvietė visus ultimeito (dar kitaip vadinamo lėkščiasvydžiu) sporto gerbėjus į kasmetiniu tampantį vienos dienos uždarų patalpų ultimeito turnyrą "Ledinis diskas 2013". Varžyboms užsiregistyravo aštuonios komandos.  Ar žinote vienintelį pasaulyje grupinį sportą be teisėjo? Ultimeitas – greitas, techniškas, reikalaujantis taktinių įgūdžių, smagus žaidimas su pagrindine fair play (garbingas žaidimas) taisykle.

 

 

 

Dvi komandos žaidžia 100 X 37 metrų ploto aikštelėje. Kiekviename aikštelės gale yra įskaitinė taškų zona, kuriose komandos stengiasi pelnyti taškus. Taškas pelnomas tada, kai žaidėjas perduoda kitam savo komandos žaidėjui, esančiam varžovų taškų zonoje, diską (lėkštę). Jeigu perdavimą nutraukia besiginančios komandos žaidėjai, ji tampa puolančiąja. Negalima bėgti su disku (lėkšte) rankose. Pagavus jį, reikia stengtis kuo greičiau sustoti, sustojus galima žengti žingsnius tik viena koja, kita yra atraminė ir jos negalima patraukti iš atraminio taško. Ultimeitas yra greitas žaidimas, todėl žaidėjai turi būti gero fizinio parengtumo. Žaidžiant Ultimeitą negalima stumti, blokuoti ar kitaip liesti varžovo, tam įvykus – įskaitoma pražanga. Žaidėjai aikštelėje teisėjauja patys. Ir, žinote, pačių teisėjavimas puikiai veikia netgi pasaulinio lygio varžybose.

Ultimeitas žaidžiama Ultra Star kompanijos 175 gramų disku.

 

 

 

 

 DEŠIMT NESUDĖTINGŲ ULTIMEITO TAISYKLIŲ

1. Aikštelė – keturkampis plotas su galinėmis įskaitinėmis zonomis kiekviename aikštelės gale. Aikštelės matmenys: 100 m X 37 m (dvi 18 metrų galinės įskaitinės zonos ir 64 m aikštė tarp jų).

2. Žaidimo pradžia – abi komandos stovi išsirikiavusios prieš savo galinės įskaitinės zonos liniją. Gynėjai meta diską (lėkštę) puolėjams. Aikštelėje žaidžia 7 žaidėjai lauke ir 5 – patalpoje.

3. Taškai – kiekvieną kartą, kai puolėjai perduoda diską (lėkštę) savo komandos nariui, esančiam varžovų įskaitinėje zonoje, pelnomas taškas. Po kiekvieno taško apsikeičiama aikštelės pusėmis ir žaidimas tęsiamas toliau.

4. Disko judėjimas – diską galima mesti bet kuria kryptimi, ją perduodant savo komandos nariui. Žaidėjui negalima eiti ar bėgti su lėkšte rankose. Žaidėjas su lėkšte rankose (metikas) privalo lėkštę mesti per 10 sekundžių lauke ir per 8 sekundes patalpoje. Laiką skaičiuoja gynėjas, ginantis metiką.

5. Lėkštės (disko) perėmimas – jeigu metimas nepavyko (pvz. pateko už aikštelės ribų, palietė žemę ar grindis, buvo perimtas varžovų), tuomet gynėjai tuoj pat gauna lėkštę ir tampa puolimu.

 

 

 

 

 

6. Žaidėjų keitimas – keitimą galima vykdyti po kiekvieno pelnyto taško bei  žaidėjui susižeidus. Keitimų skaičius neribotas.

7. Bekontaktis žaidimas – bet koks fizinis kontaktas tarp žaidėjų draudžiamas. Taip pat draudžiama pastumti, blokuoti, kišti koją ar kitokiu būdu trukdyti žaidėjui judėti. Palietus žaidėją, fiksuojamas taisyklių pažeidimas (foul).

8.Taisyklių pažeidimai – jeigu po taisyklių pažeidimo (stūmimas, blokavimas, lietimas ir pan.) prarandamas diskas (lėkštė), tai žaidimą tęsia tos komandos žaidėjas, prieš kurį buvo prasižengta, nuo tos vietos, kur buvo įvykdytas pažeidimas. Jeigu žaidėjas, kaltas dėl taisyklių pažeidimo, nesutinka su tuo, žaidimas tęsiamas nuo tos vietos, iš kur buvo mestas diskas (lėkštė) prieš taisyklių pažeidimą.

9. Pačių teisėjavimas – žaidėjai yra atsakingi už savus taisyklių pažeidimus ir klaidas. Savo tarpusavio ginčus sprendžia patys.

10. Žaidimo prasmė – Ultimeitas propaguoja sportinį teisingumą ir garbingą elgesį griežtą taisyklių laikymąsi ir tikrąjį žaidimo malonumą. Skatinamas konkuruojantis žaidimas, bet jokiu būdu ne žaidėjų pagarbos vienas kitam kaina.

 

 

 

 

 Plačiau apie šį turnyrą - "Mūsų laike".

 

Daugiau šio žaidimo akimirkų rasite čia .
Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai