Smalininkų pedagogų bendruomenės supažindintos su Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymais

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visa gyvenimą departamento direktorius dr. Saulius Zybartaslankėsi Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje. Vizito metu pareigūnas  supažindino Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos ir Technologijų ir verslo mokyklos vadovus ir darbuotojus, bendruomenių narius bei savivaldybės Tarybos narius su ministerijos siūlymais dėl galimos šių mokymo įstaigų ateities.

Švietimo ir mokslo ministerijos darbo grupė, įvertinusi  demografines, migracines (į didesnius miestus ar užsienį) visuomenės raidos tendencijas bei kylančius iššūkius bendrojo lavinimo ir profesinio ugdymo paklausos ir pasiūlos suderinamumui, išanalizavusi esamas studijų programas ir objektyvius statistinius duomenis bei atsižvelgdama į Jurbarko rajono bei regiono galimus poreikius, pakvietė savivaldybės pedagogus ir politikus pradėti svarstyti galimą bendrojo lavinimo ugdymo ir profesinio mokymo procesų apjungimą Smalininkuose, išnagrinėti galimybę kurti viešąją įstaigą, kurios steigėjais galėtų būti savivaldybė ir Švietimo ir mokslo ministerija.

 Pristatymo metu dr. S. Zybarto pastebėjimai – „Tik laiko klausimas,  vėliau ar anksčiau vis tiek teks priimti tam tinkamus sprendimus – klausimas tik, ar su pinigais ar be jų...“, „juk turėtų būti patrauklu įsigyti išsilavinimą kartu su profesija“ –  vertė susimąstyti susitikimo dalyvius dėl galimų pasekmių, jei būtų nuspręsta nieko nekeisti ir laukti. Negavusi atsakymo iš savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerija gali  savarankiškai priimti sprendimus dėl Smalininkų TVM reorganizavimo ir nenaudojamo turto perdavimo Turto bankui.

 „Šis susitikimas buvo skirtas supažindinti bendruomenę ir savivaldybės Tarybos narius su ministerijos siūlymu, kol kas jokie sprendimai nėra priimti. Be abejonės, kol kas klausimų yra daugiau, nei galimų atsakymų, tačiau viena aišku – tai  yra galimybė visiems rimtai pagalvoti ir apsispręsti dėl ministerijos siūlomų modelių. Žinoma, jeigu bendruomenės nesusitars ir prieštaraus, politikai tikrai neis prieš jų valią ir šis klausimas nebus analizuojamas ir svarstomas rajono savivaldybės Taryboje“ –susitikimo pabaigoje konstatavo Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius. Jis pakvietė susitikimo dalyvius ir visą Smalininkų bendruomenę aktyviai diskutuoti ir reikšti savo nuomones bei siūlymus.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai