Raudonės pilyje bus pagerbti šauniausiai ūkininkavę ir Jurbarko kraštui nusipelnę žemdirbiai

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė, Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuras tęsia gražią tradiciją ir organizuoja konkursą „Metų ūkis 2018“.

Tai daugelį metų vykstantis žemdirbių konkursas, kuris išsaugojo savo esminę vertybę – pastebėti tuos, kurie tais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą. Šauniausiai ūkininkavę ir Jurbarko kraštui nusipelnę žemdirbiai bus pagerbti iškilmingame renginyje Raudonės pilyje š. m. lapkričio 24 d. (šeštadienį), 12.00 val. Renginyje taip pat bus apdovanoti Jurbarko rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ labiausiai mūsų kraštui nusipelnę žmonės.

Rugsėjo mėnesį komisija, vadovaujama Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės, tris savaites lankė Jurbarko rajono ūkius, kurie šiais metais pretendavo tapti „Metų ūkis 2018“ nugalėtojais. „Ūkius šiam konkursui pasiūlė seniūnijos ir bendruomenės. Iš viso buvo aplankyti 28 ūkiai. Tam, kad būtų išrinkti geriausieji, ūkių vertintojai rekomenduotus ūkius turėjo įvertinti pagal patvirtintus konkurso nuostatus. Ūkiuose vykdoma skirtinga veikla, todėl išrinkti geriausius ir šiais metais buvo nelengva. Komisijos nariai dėkoja ne tik seniūnijų seniūnams, žemės ūkio specialistams, bet ir itin aktyviems bendruomenių nariams, kurie vertina tokių savo bendruomenės narių darbštumą ir bendruomeniškumą“, – apžvelgdama vertinimo rezultatus sako Vida Rekešienė.

Vertinimo komisija po ilgų diskusijų paskelbė konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojus. Pirma vieta atiteko Eržvilko seniūnijoje mišriu žemės ūkiu užsiimantiems Jonui ir Linai Liubancams. Antra vieta – augalininkyste užsiimantiems Vilmai ir Džeraldui Kučinskams, kurie sėkmingai augina grūdines kultūras Veliuonos seniūnijoje. Trečia vieta įvertintas Girdžių seniūnijoje esantis Astos ir Ričardo Girdžių mišrus žemės ūkis.

„Kasmet atsiranda ūkių, išsiskiriančių originalumu, išpuoselėtomis sodybomis, sukurta jaukia aplinka. Stebėtina, kiek išmonės, kantrybės ir darbo į tai įdėta. Pastebima, kad išpuoselėtų ūkių šeimininkai įkvepia ne tik savo kaimynus, bet ir aplinkinius sekti jų pavyzdžiu. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais seniūnijos ir bendruomenės teikia vis daugiau siūlymų ir kitoms šio konkurso nominacijoms: „Už netradicinės žemės ūkio šakos vystymą“, „Už sodybos aplinkos puoselėjimą“, „Už ūkyje išaugintos žemės ūkio produkcijos inovatyvų perdirbimą“, „Už bendruomeniškumą“, „Jaunasis ūkininkas“. Nominacijų nugalėtojai bus paskelbti renginio „Metų ūkis 2018“ metu“, – sako Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Martynas Kursevičius, laikinai pavaduojantis skyriaus vedėją.

„Praėję metai ūkininkams buvo nelengvi dėl nuolat besikeičiančių oro sąlygų, kurios pakoregavo žaliavos perdirbimo procesą bei laukiamo derliaus ir kitos produkcijos kiekius. Nepaisydami sudėtingo sezono, ūkininkai ir toliau naudoja pažangias ūkininkavimo technologijas, naudojasi įvairiomis Europos Sąjungos paramos formomis, kurios ne tik padeda patyrusiems ūkininkams, bet ir skatina jaunimą dirbti žemę, kurti verslus. Šiemet rajone įregistruota dešimt naujų jaunųjų ūkininkų“, – sako Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuro vadovė Kristina Gakienė.

Kviečiame visus Jurbarko rajono žemdirbius į iškilmingą „Metų ūkis 2018“ renginį Raudonės pilies salėje. Pagerbsime ir apdovanosime geriausius ūkius, susitiksime, pabendrausime su kolegomis, aptarsime atliktus metų darbus bei jų rezultatus, pasidalinsime mintimis apie ateities planus, pasiklausysime atlikėjos Evelinos Sašenko koncerto. Po apdovanojimų ceremonijos ir koncerto kviečiame ūkininkus dalyvauti antrojoje šventės dalyje – vakaronėje (dalyviai registruojami telefonais: (8 447) 71 027, (8 447) 51 042).

Laukiame Jūsų!

 

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai