Kviečiame teikti prašymus dėl išmokos vaikui skyrimo

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Socialinės paramos skyrius primena, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. kiekvienam auginamam (globojamam) vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniems, jei jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai (nevertinant šeimos pajamų) skiriama ir mokama 0,79 (30,02 Eur) bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydžio išmoka vaikui per mėnesį.

Papildoma dalis skiriama (testuojant pajamas): asmenims, kurie augina ir (ar) globoja vieną ar du vaikus kai šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (183 Eur):

  • nuo gimimo dienos iki dvejų metų - 0,75 BSI (28,50 Eur) dydžio išmoka per mėnesį,
  • nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau iki jiems sueis 21 metai - 0,4 BSI (15,20 Eur) dydžio išmoka per mėnesį.

 Papildoma dalis skiriama (netestuojant pajamų): asmenims, kurie augina ir (ar) globoja tris ar daugiau vaikų:

  • nuo gimimo dienos iki dvejų metų - 0,75 BSI (28,50 Eur) dydžio išmoka per mėnesį, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau iki jiems sueis 21 metai - 0,4 BSI (15,20 Eur) dydžio išmoka per mėnesį.

 Kviečiame paskubėti teikti prašymus, nes išmoką galima skirti nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymų ir visų reikiamų dokumentų pateikimo dienos.

 Prašymai priimami seniūnijose pagal besikreipiančio asmens deklaruotą gyvenamąją vietą arba gali būti teikiami elektroniniu būdu www.spis.lt.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai