Higienos normos reikalavimų neatitinkanti vandens kokybė Šimkaičiuose kontroliuojama

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

2018 m. spalio 30 d. Jurbarko valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba oficialiu raštu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyrių informavo apie geriamojo vandens saugos reikalavimų pažeidimą – Šimkaičiuose viešai tiekiamame geriamajame vandenyje arseno kiekis viršijo nustatytą normą. Pažeidimas paaiškėjo 2018 m. spalio 29 dieną, gavus iš UAB „Vandens tyrimai“ laboratorinių tyrimų sunkiųjų metalų analizės vandenyje rezultatus. Vandens mėginiai tyrimams iš Šimkaičių gyvenvietės tinklų ir iš kitų 28 rajono vandenviečių buvo paimti spalio 15 d. Tyrimas parodė, kad  kitose rajono vandenvietėse vandens kokybė Higienos normas atitinka.

UAB „Jurbarko vandenys“, gavę pranešimą, sustabdė Šimkaičiuose vandens tiekimą iš vandentiekio tinklų ir pradėjo organizuoti gyventojų aprūpinimą geriamuoju vandeniu (dvi cisternos pastatytos prie mokyklos ir prie gaisrinės pastatų). Gyventojai buvo operatyviai informuoti apie susidariusią padėtį. Šiandien į sertifikuotą laboratoriją išvežtas pakartotinis iš Šimkaičių gręžinio paimtas vandens mėginys, laukiama jo tyrimo rezultatų.

Dėl Šimkaičiuose susidariusios padėties spalio 30 d. surengtas skubus pasitarimas, kuriame dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapėnienė ir UAB „Jurbarko vandenys“ direktorius Darius Dragūnavičius. Priimtas sprendimas dar šiandien paimti mėginius iš 10-ies Šimkaičiuose esančių šulinių ir kuo skubiau juos pristatyti tyrimui. Siekiama išsiaiškinti realią situaciją dėl vandens kokybės ne tik vandens tiekimo tinkluose, bet ir pavieniuose šuliniuose. Tyrimai bus apmokėti Jurbarko rajono savivaldybės lėšomis.

Gavus pakartotinai atliktų vandens kokybės tyrimų rezultatus, bus sprendžiama, skelbti ekstremalią situaciją dėl šios problemos ar ne. Apie gautus tyrimų rezultatus ir priimtus sprendimus operatyviai bus informuojami vietos gyventojai.

Paskutinį kartą Jurbarko rajono vandenvietėse analogiški vandens kokybės tyrimai dėl sunkiųjų metalų buvo atlikti 2017 rugsėjo 15 d. Tuomet jokių nukrypimų nuo sanitarinių normų ir reikalavimų nebuvo nustatyta. 2018 spalio 1 d. buvo paimti mėginiai ir atlikti mikrobiologinės taršos tyrimai. Neatitikimų Higienos normoms taip pat nenustatyta.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai