Trečiąja aviacijos švente Jurbarke primins ir pagerbs pirmąją Lietuvos lakūnę

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Prieš trejus metus Jurbarke susikūręs klasteris “Panemunių turai” nutarė, kad Romualdo Marcinkaus ir kitų Jurbarko ir Šakių lakūnų paminėjimas turi tapti gražia tradicija. Tuo tikslu buvo pradėtos organizuoti aviacijos šventės. Švenčių metu paminimi visi žuvę lakūnai, į Nemuną numetamas gėlių vainikas. Šiemet tai bus jau trečioji tokia šventė, kuri vyks rugpjūčio 19 dieną vyks Jurbarke. Šventės organizatoriai, klasteris "Panemunių turai"  informuoja, kad šiemet numatoma paminėti garsią lakūnę ir parašiutininkę, kilusią iš Šakių krašto – Antaniną Liorentaitę.

 

 

Jurbarko krašto muziejuje ta proga bus rodomas filmas apie šią lakūnę. Vėliau,prie Nemuno tilto pasirodys parasparninkai, skraidyklės, lėktuvėliai ir karšto oro balionai. Visi norintys, turės galimybę pasiskraidyti.

 

"Visi klasterio "Panemunių turai" organizuojami renginiai yra skirti šeimoms kartu pasibūti ir pabendrauti. Juk istorija nepamirštama tik tada, kai perduodama iš kartos į kartą. Tikimės, kad ir šiais metais, rugpjūčio 19 d. šventėje turės ką veikti ir dideli, ir maži", - tvirtina aviacijos šventės organizatoriai.

 

Programoje numatyta:

15 val. dokumentinio filmo "Į raketą sėsčiau..." apie pirmąją Lietuvos lakūnę Antaniną Liorentaitę pristatymas Jurbarko krašto muziejuje.

17 val. Šventės atidarymas prie Nemuno tilto.

Parasparnininkų ir skraidyklės pasirodymas.

Oro balionų pakilimas.

Lėktuvų skrydis.

Modelinių lėktuvėlių pasirodymas.

 

Į šventę kviečiami  Antaninos Liorentaitės, R. Marcinkaus, kitų lakūnų ir aviatorių giminės bei visi, besidomintys aviacija ir jos istorija. Labai laukiami  visi, norintys ir galintys pasidalinti prisiminimais, istorijomis apie žymius Jurbarko krašto lakūnus.

 

“Niekas nepamirštas, niekas neužmiršta” – taip dažnai sako pagyvenę jurbarkiečiai. Rajoniniuose laikraščiuose dažnai spausdinami istoriniai straipsniai, atsiminimai apie žymius žmones gimusius ir gyvenusius Jurbarko ar Šakių rajonuose. Neseniai laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitėme apie lakūną R. Marcinkų, kuris gimė ir augo Jurbarke. Šiemet minime jo 110-ąsias gimimo metines. Džiaugiamės, kad šio žmogaus vardu bus pavadintas naujasis stadionas. Juk Romualdas Marcinkus buvo ne tik lakūnas, bet ir garsus sportininkas - futbolininkas. Ilgą laiką šis žymus jurbarkietis buvo pamirštas. Iš užmaršties jo atminimą prikėlė garsi žurnalistė Gražina Sviderskytė, sukūrusi filmą ir išleidusi knygą „Uragano kapitonas“, - rašo aviacijos šventės organizatorius klasteris „Panemunių turai“.

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai