Su dovanomis atvažiuoja 100-mečio dviračių žygio dalyviai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Į Jurbarką ir Smalininkus atvažiuoja, prisijungti kviečia bei dar dovanų ir pramogų jurbarkiečiams atveža Šimtmečio dviračių žygio dalyviai. Įdomi ir smagi pramoga penktadieniui. Liepos 13 dieną į Jurbarką bei Smalininkus užsuks 100-mečio dviračių žygio, kurį organizuoja Lietuvos karių asociacijos (LKA) keliautojų klubas, dalyviai. Dviratininkai į Jurbarko kraštą atmins nuo Lazdijų pusės. Žygio dalyviai, dviračiais pažindami Jurbarko ir Smalininkų miestus, atveš dovanų ir pramogų – trispalvę, parodą ir naudingus kursus.

 

Liepos 13 dienos programa būtų tokia: penktadienį, 18 val., žygio dalyvius pasitinka ant Jurbarko tilto, kur papasakojama apie tiltą, tuomet trauks prie Vytauto Didžiojo paminklo, Vytauto Didžiojo parke, nuvažiuoja į buvusią cerkvę apžiūrėti parodos. Vienas iš žygio rengėjų, Valentinas Kabašinskas, į Jurbarką atvežęs savo foto darbų ant drobės parodą „Lietuva šilko kely“.

 

Tuomet žygio dalyviai mins į Smalininkus, kur seniūnas Ramūnas Alminas dviračiu surengs ekskursiją po Smalininkus, bus vaišinamasi sriuba. Smalininkams svečiai atveš ir padovanos Trispalvę, iš pačios S. Daukanto aikštės keliavusią per pusę Lietuvos. Jurbarkiečiams šio dviračių žygio rėmėjai, Lietuvos paramedikų asociacija, surengs pirmosios medicinos mokymus, kurie vyks liepos 13 d. 16-19 val.

 

Jurbarko viešosios bibliotekos kiemelyje. „Iš bendradarbiavimo turėsime ir naudos: parodą, kursus ir smagų žygį dviračiais į Smalininkus, į kurį jau pas mane užsiregistravo 15 jurbarkiečių“, - džiaugėsi Darius Juodaitis, kuris prisidėjo prie šio žygio Jurbarko krašte organizavimo. D. Juodaitis žygio organizatorių, Lietuvos keliautojų klubo vadovą Rolandą Lubį, sutiko Vilniuje, „Darom“ konferencijos metu, kuris ir paprašė jo pagalbos organizuojant tiek dviratininkų nakvynę, tiek padedant pažinti Jurbarko kraštą. „Iš tos pažinties gausis visai smagus užsiėmimas penktadienio vakarui“, - džiaugėsi D. Juodaitis, kviesdamas prisijungti ir Jurbarko dviračių entuziastus.

 

Apie patį žygį

100-čio žygis aplink Lietuvą prasidėjo liepos 6 dieną S.Daukanto aikštėje (šalia Prezidentūros) ir važiuojat perimetru aplink Lietuvą lankyti gamtinius, istorinius, technologinius, urbanistinius ir pan. objektus bei lankyti savo veikla Lietuvą garsinančius piliečius, kariuomenės padalinius, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pasieniečių užkardas. Planuojama nuvažiuoti apie 1800 km. Planuojama kelionės trukmė apie 26 dienos. Vidutinis įveikiamas atstumas per dieną yra iki 75/95 km. Viso projekto eigoje sustojimo vietose bus organizuojami interaktyvūs socioedukaciniai renginiai (seminarai, viktorinos, demonstracijos ir pan. apie Lietuvos 100 -čio ir 1000 -čio istoriją). Taip pat žygio metu planuojama pastatyti 22 vėliavų suderinus su vietinės administracijos atstovais (VŠĮ "Mūsų vėliavos"); pastatyti 4 kryžius Lietuvos labiausiai nutolusiuose šiaurės, rytų, vakarų ir pietų taškuose.

 

Bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie VRM, Lietuvos Šaulių sąjunga, Nacionaline jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, Lietuvos Edukologijos universitetu, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono ir archeologijos institutu, VšĮ "Mūsų vėliavos", ir vietos savivaldomis LKA keliautojų klubas organizuoja interaktyvią socioedukacinę-kultūrinę kelionę aplink Lietuvą siekiant puoselėti ir ugdyti Lietuvos piliečių pilietinį sąmoningumą ir vertybes; stiprinti lietuvių, gyvenančių už Lietuvos valstybės sienos, tautinį identitetą; skatinti aktyvų ir gyvą Lietuvos grožio ir autentikos pažinimą didinant pilietinę edukaciją.

 

„Siekiame, kad bet kuriame kelionės etape galės prisijungti aktyvūs piliečiai, galintys nuvažiuoti per dieną apie 75/95 km pageidaujamą atstumą. Tikimės, kad vietinės bendruomenės koordinuojamos vietinių žygio ambasadorių (savanorių) pasitiks ir lydės žygio dalyvius jiems pageidautiną žygio atkarpą. Žygį orientuosime į aktyvios šeimos laisvalaikio praleidimą“, - rašo šio žygio organizatoriai.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai