Stovykloje „Debesėlis“ dirbo ir kojelės, ir rankelės, ir galvelės

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Liepos 11 d. stovykla „Debesėlis“ prisijungė prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“. Šioje kombinuotoje vasaros stovykloje šiemet pasikeitė amžius dalyvių, tai nuo 8 iki 15 metų vaikai, kurie užsisėmimuose išbūdavo po keturias valandas, o kartais ir ilgiau. Anot stovyklos vadovės Reginos Bakutienės: “ ...būtinos sąlygos vaikams: turėti gerą nuotaiką, būti draugiškiems, neprarasti kantrybės, tolerancija vienas kitam...“.

Kokia linkme stovykla dirbs, kaip parodė patirtis, buvo planuojama iš anksto, nupirkti aerobikai kilimėliai, parūpinta medžiagų rankdarbiams, paruošta atskira patalpa valgyti savo atsineštus pavakarius. Stovyklos metu išnaudotos visos esamos didžiosios patalpos kultūros centre.

Partnere trečius metus pasirinkta Klausučių biblioteka.

Šioje kombinuotoje stovykloje: dainos, šokiai, aerobika, rankdarbiai, žaidimai, knygų pažinimas. Šokiai – linksmas laiko praleidimas, kūno valdymas, pagal muzikos ritmą savęs jautimas erdvėje. O didelėje Klausučių kultūros centro salėje šokėjos skraidė lyg ant sparnų, iš lėto prisijaukindamos būsimus žiūrovus.

Joga buvo skirta gebėjimui atsipalaiduoti, taisyklingai kvėpuoti, proto ramybei, nuotaikos pakėlimui likusiai dienos daliai.

Rankdarbiai: sapnų gaudyklės, mandalų pynimas, apyrankių pynimas, mandalų ir fraktalų piešimas- savęs realizacija kūryboje. Sapnų gaudyklėms reikėjo ne tik plunksnelių ir siūlų, bet reikėjo pasukti galvas iš ko pasigaminti lankus, juos kažkuo apsukti, kad būtų stiprūs. Puošyba, tai jau smagiausia veikla. Kaip pavyzdį vadovė paruošė pačius didžiausius lankus, mergaitės - šiek tiek mažesnius. Apyrankių pynimas iš septynių siūlų rankoms papuošti. Mandalų pynimas iš siūlų ir piešimas ir ant kompaktinių diskų, tai naujai atėjusiems stovyklos dalyviams. Vieną dieną vaikai rankų piršteliais dėstė spalvas ant didelio popieriaus lapo. Ir taip kiekvienas sukūrė po unikalų, ryškų, žaismingą paveikslą. Esant geram orui buvo žaidžiami ir lauko žaidimai.

Liepos 18 d. stovykloje lankėsi Veliuonos krašto istorijos muziejaus specialistas – muziejininkas Gediminas Klangauskas. Jis pravedė edukacinį užsiėmimą - lipdymą iš molio. Dirbdami vaikai pajuto molio elastingumą, lavino išmonę, improvizavo. Taip pat muziejininkas atsivežė parodyti keletą labai senų relikvijų. Vieni pabandė spausdinti sena rašymo mašinėle, kiti rašė tušu su paukščio plunksna.

Kad kojos pailsėtų nuo aerobikos, šokio žingsnelių, vaikai antroje užsiėmimų pusėje eidavo į biblioteką, įsikūrusią kultūros centro antrame aukšte. Ten susipažino su naujomis knygomis, klausėsi skaitomų citatų iš naujų arba jau skaitytų knygų, piešė mandalas, iš laimės šulinio traukė prizus. Žaidimai, konkursai pritaikyti prisimenant maisto paveldą Lietuvoje. Mes, kaip europiečiai nepamiršome, kad 2018 m. – Europos kultūros paveldo metai.

Paskutinę, vienuoliktą stovyklos dieną vaikai vieni kitiems rodė meninius numerius – išmoktas užklasinio pamokos per dešimt dienų. Pagaminti meniniai darbai: molinės dėžutės, vazelės, sapnų gaudyklė, piešiniai trumpam sudėti parodoje.

Stovykla „Debesėlis“, tai nemokama stovykla vaikams. Būtinas sąlygas vaikai įvykdė, o į namus „išsinešė“ naujus įgūdžius, gerą nuotaiką, keletą rankdarbių, kaip kurie vaikai pailsėjo nuo interneto. Materialiai stovyklą rėmė Klausučių kultūros centras.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai