Seredžiaus vaikų dovana Lietuvai – spalvotas laiškas ant piliakalnio šlaito

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Seredžiaus piliakalnį papuošė spalvoti, šiugždantys rudeniniai lapai, kviečiantys mylėti Tėvynę. ,,Lietuvai 100“ dešimtys mažų rankelių šiemet dirbo, plušėjo, kad parodytų, jog Seredžiaus vaikai brangina gimtinę ir stengiasi dirbti jos labui. Iš spalvotų lapų sukomponuotas laiškas ant piliakalnio šlaito atsirado spalio antroje pusėje.

 

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos – daugiafunkcio centro mokytoja Dalia Nekriošienė kartu su savo klasės mokiniais sumanė papuošti miestelio simbolį – Palemono kalną. „O kas gali labiau gražinti gimtinę nei patriotiškumas ir meilė Tėvynei iš pačių mažiausių širdelių?“, - „Mūsų laikui“ sakė šios idėjos sumanytoja D. Nekriošienė. Ji pasidžiaugė, kad prie jos idėjos įgyvendinimo prisidėjo pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais ir net patys mažiausieji darželinukai su savo vadovais.

 

Kiekviena klasė gavo po kelias vieno metro aukščio raides, kurias D. Nekriošienė buvo išlanksčiusi iš šešių milimetrų storio vielos. Mokiniai mokyklos parke rinko gražiausius medžių lapus ir vėrė ant vielos. Taip papuoštas raides nešė ant piliakalnio šlaito.“ Ten sudėjome: ,,Lietuvai 100“, nes visi žinome, kad tokį Lietuvos valstybės jubiliejų minėsime kitų metų vasario 16 dieną“, - pasakojo mokytoja.

 

Vaikai, padedami mokytojų, dirbo keletą valandų. Jie ne vien rinko ar vėrė lapus, bet ir žaidė, išdykavo, juokėsi, susirado naujų draugų. D. Nekriošienė džiaugėsi darbu, nes užrašas matėsi iš toli, o įvairiaspalviai lapai žaliame žolės fone atrodė įspūdingai. „Per tas kelias valandas patirti įspūdžiai išliks dar ilgam, o visų svarbiausia, jog vaikų širdyse šalia pirmųjų žodžių – mama ir tėtis – atsirado dar vienas, brangus ir reikšmingas – Lietuva. Labai svarbu, kad mūsų mažieji suprastų, jog gyventi, mokytis, dirbti, kurti ir rasti laimę reikia savo šalyje“, - sakė mokytoja.

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai