Pažinti Jurbarko pėsčiomis pirmą kartą atvyks ir australai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šį savaitgalį atgys Jurbarkas. Rugpjūčio 5 ir 6 dienomis Jurbarke vyks jau septintasis Lietuvos žygeivių festivalis, į kurį, tikimasi, suvažiuos iki 800 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš įvairiausių pasaulio šalių. Rugpjūčio 2 dienos duomenimis, žygiui buvo užsiregistravę apie 500 dalyvių, tarp kurių žygeiviai iš tokių šalių kaip Belgija, Vokietija, Olandija, Norvegija, Japonija, Čekija, Ispanija, Austrija, Švedija. Organizatoriai džiaugiasi, kad pirmą kartą į Jurbarką atvyks keli žygeiviai iš Australijos. Australų pėsčiųjų žygių festivalio žemėlapyje dar nebuvo.

 

Festivalio organizatoriai pirmą žygio dieną paruošė pilių ir dvarų maršrutą – žygis nuo Raudonės iki Jurbarko. Antrą dieną žygeiviai pėsčiomis trauks Karšuvos giria. Antros dienos trasa vingiuos smagiais Karšuvos girios kalniukais, žada organizatoriai. Maršrutai parinkti tokie, kad bus įdomu ne tik svečiui iš užsienio, bet ir vietiniui. Organizatoriai kviečia savo gimtąjį kraštą turisto akimis pažinti ir pačius jurbarkiečius.

„Tai žygis norintiems smagaus, vasariško ir turiningo savaitgalio“,- patikino vienas iš festivalio organizatorių, jurbarkietis Vytenis Genys. Jis „Mūsų laikui“ pasakojo, kad abi žygio dienas bus galima rinktis iš trijų skirtingų žygio atstumų. 10, 20 ir 30 km. 10 ir 20 km atstumai nereikalauja jokio papildomo pasiruošimo, o 30 km atstumas norintiems save išbandyti ilgesnėje distancijoje. Visos žygio trasos turės kontrolės/poilsio punktus, kuriuose žygeiviai galės atsikvėpti, pasipildyti vandens atsargas, taip pat visi registruoti žygio dalyviai abi žygio dienas galės pasistiprinti pietumis žygio trasose. Visi žygio dalyviai finiše bus apdovanoti žygio pažymėjimais, bei (pagal dalyvavimo kartą) žygio atminimo medaliais. Taip pat, penktadienio ir šeštadienio vakare nusimato žygeivių vakaronės.

 

Taip pat žygeiviai gali rinktis žygiuoti ir vieną dieną - arba šeštadienį, arba sekmadienį. Taip pat jei žygiuoja abi žygio dienas, gali kaitalioti atstumus. Tarkime, pirmą dieną - 30 km, o antrą - 10 km ir t.t.

„Tikimės, kad žygeiviai savaitgalį praleis aktyviai, turiningai, vasariškai ir jiems netrūks įspūdžių“, - sakė V. Genys, pasidžiaugęs ir pagalbininkais savanoriais, kurių šiais metais bus aštuoni. Jaunuoliai ne tik užregistruos žygeivius, bet ir suteiks informaciją apie miestą, vietas ir patį renginį.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai