Miškininkai kviečia klausytis elnių riaumojimo (VIDEO)

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

VĮ Valstybinių miškų urėdija 14-oje regioninių padalinių rengia organizuotas išvykas į miškus pasiklausyti elnių riaumojimo. Rajono miškininkai rugsėjo 24 dieną pasiklausyti elnių riaumojimo kviečia į Kalvelių girininkiją.

 

Kaip „Mūsų laikui“ sakė Jūravos girininkas Sigitas Gražulevičius, išgirsti riaumojančius elnius galima visose girininkijose, kuriose jie gyvena, o Kalvelių ir Jūravos pasirinktos  todėl, kad jose yra suformuoti profesionalios medžioklės plotų vienetai. „Darbuotojai čia organizuoja ir medžiokles, todėl galbūt geriau žino vietas, kuriose elnius galima surasti ir išgirsti“, - „Mūsų laikui“ sakė girininkas. Tiems, kurie ruošiasi prisijungti prie šios išvykos į gamtą, jis pataria šilčiau apsirengti, įsidėti arbatos ir pasiimti žiūronus. Išvyka turėtų trukti apie 2-3 valandas.

 

Rugsėjis - tauriųjų elnių tuoktuvių metas. Šiuo laikotarpiu elnio patinai aplink save suburia pateles (sudaro haremus) ir, norėdami jas išsaugoti ir apvaisinti, kovoja tarpusavyje ir skleidžia tam tikrą garsą. Riaumoja.

 

Miškininkas iš anksto perspėja, kad to riaumojimo miške gali ir neišgirsti. „Elnių rujos aktyvumas labai priklauso nuo oro sąlygų. Jie labai aktyvūs, kai šalta ir giedra, ir labai vangūs, kai šilta, apsiniaukę ir lietinga. Geromis sąlygomis gali pavykti ir pamatyti“, - sakė jis.

 

Atkreipiamas dėmesys, kad išvykose vietų skaičius ribotas, todėl, susidarius grupei, registracija bus stabdoma.

 

Galima ir patiems tokias išvykas į mišką susiorganizuoti, bet patariama kreiptis į patyrusius miškininkus ir jų vedamiems organizuotai vykti į mišką, nes tai yra kur kas saugiau nei savarankiškai. Lietuvos miškuose netrukus prasidės medžioklės sezonas, todėl reikėtų būti itin budriems ir atsargiems. Be to, dauguma miškininkų turi ilgametę patirtį, taip pat rūpinasi profesionaliosios medžioklės plotais, todėl puikiai išmano žvėrių elgseną, gali pasidalinti įdomiomis istorijomis apie gyvąją gamtą ir net pamėgdžioti elnio siunčiamus signalus.

 

Tie, kurie susidomėjo, rugsėjo 24 dieną 19 val. turėtų atvykti į Kalvelių girininkiją, prieš tai užsiregistravus telefonu +37068614778

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai