Ketvirtadienio vakarą leisk su geriausiu lietuvišku kinu

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kino gurmanams siūlome rezervuoti ketvirtadienio vakarą. Į Jurbarką atvažiuoja devintasis vasaros kino festivalis „Sidabrinė gervė“, kuris atveža geriausiais pripažintus lietuvių kino filmus bei tuos, kurie sulaukė dėmesio tarptautiniuose kino festivaliuose.

Ketvirtadienio, rugpjūčio 23-iosios vakarą, 22 valandą Jurbarko miesto dvaro parke bus demonstruojami du animaciniai filmai „Gimimas“ (rež. Eglė Mameniškytė) ir „Look“ (rež. Meinardas Valkevičius), trumpametražis vaidybinis filmas „Pirtis“ (rež. Laurynas Bareiša) bei ilgametražis vaidybinis filmas „Stebuklas“ (rež. Eglė Vertelytė).

Esant blogam orui filmai bus rodomi Jurbarko kultūros centre.

Šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose „Stebuklas“ (trunka 1 val. 31 min.) buvo pripažintas geriausiu ilgametražiu vaidybiniu filmu, taip pat pelnė apdovanojimus už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, o filme vaidinusi Eglė Mikulionytė apdovanota statulėle už geriausią aktorės vaidmenį.

Tragikomiška istorija pasakoja apie kiaules, stebuklus, kiaulišką kapitalizmą ir sistemų sandūroje išgyventi bandantį žmogų. 1992 m. Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje: darbo nėra, bankai bankrutuoja, o prie dešros, kurios kilogramas kainuoja 350 talonų, driekiasi eilės. Irena, stipri moteris, ant kurios pečių laikėsi visas Biednių kaimo kolektyvinis ūkis, bando išlaikyti kiaulių fermą ir jos darbininkus. Padėti jai gali tik stebuklas. Ir jis įvyksta! Tiksliau – atvyksta. Raudonu kadilaku į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis Bernardas. Ir pažada: kentėti liko nedaug – jis išgelbės fermą nuo bankroto ir netrukus Biednių gyventojai gyvens kaip Amerikoje.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai