Jurbarko jaunimo metų finalas. 6 nominacijos, 23 nominantai

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gruodžio 1-osio vakarą pagerbti ryškiausi, aktyviausi Jurbarko krašto jaunuoliai.  Jurbarko rajono turizmo ir verslo informacijo centro konferencijų alėje vyko tradicinis Jurbarko jaunimo metų finalas - jaunimo apdovanojimai. Šešiose nominacijose pasiūlyti ir apdovanoti 23 nominantai.

JAUNIMO MENININKAS

Ieva Sapronaitytė

Mergina, kurios rankoms palietus bet kokį instrumentą, šis ima groti. Gavusi didelę gamtos dovaną - nuostabų balsą bei charakterį. Ieva savo talentu dalinasi su kitais, nuolat dalyvauja koncertuose bei kituose renginiuose, kur tik ji gali atsiverti. Ir visai nesvarbu kokia koncerto tema - ar groja pašėlęs muzikos ritmas, ar visai ramaus ir švelnaus pobūdžio taktai - ji prisitaiko prie bet ko, nes ji gali daug.

Jogailė Gustaitytė

Aktyvi dainininkė, dalyvaujanti Jurbarko bardų veikoje, koncertuojanti Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Taip pat dalyvauja jaunųjų šaulių veikloje. Pati kurianti muziką, aktyvi mokyklinėje veikloje. Tai mergina - vertinanti ir suprantanti meną.

Pijus Bastys

Jurbarko A. Giedraičio – Giedriaus gimnazijos mokinių tarybos pirmininkas, daugiau nei 10 metų skautas. Nuo 2012 m. atradęs fotografiją su ja nesiskiria iki šiol. 2014 ir 2015 m. dalyvavo didžiausiame Lietuvoje fotokonkurse SNAP, o jo nuotraukos atrinktos tarp 100 geriausių parodai. Savo gimtajame krašte – Viešvilėje surengė asmeninę nuotraukų parodą. Pijus sako, kad kiekvienas geras ir gražus komentaras skatina nesustoti ir užsiimti fotografija toliau, o į pastabas atsižvelgia ir stengiasi tobulėti ir nedaryti tų pačių klaidų.

Augustė Pocevičiūtė

Nuostabaus balso savininkė, pasirodanti įvairiuose Jurbarko rajono renginiuose, niekada neatsisakanti pakoncertuoti. Augustė ne tik dainuoja, ji taip pat groja Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos kanklių ansamblyje „Smilga" ir dar šoka Jurbarko šiuolaikinio šokio studijoje „Dona“. Augustę pažįsta visas Jurbarkas. Nuoširdi, visada besišypsanti mergina, dalinanti puikią nuotaiką!

Evelina Baltrušaitytė

Evelinos sritis ir gyvenimo „arkliukas“ yra fotografija. Merginos karjera prasidėjo nuo svajonių. Ji nuo pat mažų dienų jau domėjosi fotoaparato mygtukais ir funkcijomis. Žinių semiasi iš knygų, vadovėlių. Šiuo metu turi fotografijos puslapį facebook‘e. Savanoriavo mūsų miesto laikraštyje ,,Mūsų laikas''. Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje suorganizavo unikalią akciją Vasario 16-ąjai - visi mokiniai buvo išsidėstę mokyklos aikštėje ir iš popieriaus laikė mūsų tautos trispalvę, kurią mergina užfiksavo nuo stogo. Evelina sako, kad yra laiminga ir skatinu kitus nebijoti svajoti ir pradėti veikti.

Ida Masaitytė

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos dailės skyriaus 6 klasės mokinė Ida Masaitytė. Stropi, iniciatyvi, atsakinga mokinė, ne tik gerai besimokanti, bet dažnai atstovaujanti mokyklai parodose, pleneruose, konkursuose.

JAUNIMO SAVANORIS

Eivilė Šulcaitė

Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos mokinių tarybos pirmininkė, Jurbarko krašto INFO savanorių tinklo savanorė. Aktyviai dalyvauja gimnazijos gyvenime, turi puikių idėjų ir visada „už“ jų įgyvendinimą. Eivilės pagalba gimnazijoje suorganizuotas renginys su protmūšiu „Darnaus vystymosi tikslai ir globalus švietimas“, įgyvendinta filmo vakaro idėja. Ne už kalnų ir labdaros popietė, kurios metu surinktos lėšos bus skiriamos jaunimo erdvės gimnazijoje įrengimui.

Kamilė Kačinskaitė

Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos mokinė, Eurodesk Lietuva savanorė, Jurbarko krašto INFO savanorių tinklo savanorė. Nuolatos plečia savo akiratį dalyvaudama įvairiuose mokymuose, prisideda prie idėjų įgyvendinimo ir savanorystės skleidimo savo krašte. Organizuota Tarptautinė savanorių diena ir jai paminėti protmūšis. Kamilė dalinasi savo patirtimi ir mielai prisideda gimnazijoje prie kitų bendraamžių organizuojamų renginių.

Rimgailė Vaitkutė

Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokinė. Jau trečius metus prisideda prie jaunimo renginių, iniciatyvų matomumo, nors pati dažnai lieka „nematomoje“ pusėje. Mergina kuria įvairius ir akį traukiančius plakatus. Atviras ir nuoširdus žmogus. Ne vienus metus prisideda prie Tarptautinės savanorių dienos renginių organizavimo. Ilgą laiką savanoriavo projekte „Mobili laisvalaikio programa“, vesdavo vaikams bei jaunimui judriujų ir stalo žaidimų užsiėmimus kaimo vietovėse.

 

JAUNIMO RENGINYS

Jaunimo naktinės tinklinio varžybos

Š. m. kovo 17 naktį Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje pirmą kartą suorganizuotos naktinės tinklinio varžybos. Varžytis ir smagiai praleisti naktį susirinko 15 komandų. Jaunimas ne tik dalyvavo tinklinio varžybose, tačiau smagiai leido laiką skraidindami diską, bandydami taiklumą prie smiginio lentos, žaisdami stalo tenisą ar tiesiog ramiai stebėdami kitų komandų varžybas „chill“ zonoje. Jaunimo naktines tinklinio varžybas įgyvendino neformali jaunimo grupės „Mes&AJE“ ir gausus būrys pagalbininkų – partnerių.

 

Jurbarko r. policijos komisariato stovykla

Vasarą Jurbarko r. policijos komisariato bendruomenės pareigūno Ramūno Budriaus ir jo kolegų organizuota prevencinė – sveikatinimo stovykla jaunimui „Viskas mūsų rankose, todėl jų nuleisti negalime“. Šios stovyklos tikslas užimti Jurbarko miesto ir rajono nepilnamečius jaunuolius veiklomis, kurios ugdytų jų fizinį aktyvumą, kūrybiškumą, formuotų sveikos gyvensenos ir socialinius įgūdžius. Savaitės trukmės stovykloje dalyvavo per 30 jaunuolių, kurie kiekvieną dieną pasitikdavo su vis naujomis veiklomis: daug bendravo, žaidė, klausėsi paskaitų, dalyvavo sportinėse rungtyse.

Jaunųjų šaulių sąskrydis „Naktis pilyje III“.

Tradicija tapęs renginys, kurio metu į vieną vietą susiburia virš 200 jaunųjų šaulių. Tąnakt pilis atgimsta nuo jaunimo veiklų ir klegesio. Tradicinė rikiuotė, įdomios paskaitos, žaidimai, filmai ir daug bendravimo. Visa tai suvienija jaunimą, plečia akiratį bei suteikia galimybių pažinti save bei kitus.

Visos pasakos baigiasi laimingai"

Tai jau tadicinėmis tapusios respublikinės varžytuvės, skirtos akcijai „Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus“ - „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“. Renginio tikslas - telkti mokyklos bendruomenes, stabdant patyčių, psichiką veikiančių medžiagų vartojimo plitimą mokyklose, ugdant mokinių atsakomybę ir bendravimo, bendradarbiavimo kultūrą. Renginio organizatorė Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Saulena Lukšienė.

City alumni Jurbarkas

Siūloma nominuoti neformalią jaunimo grupę „City alumni Jurbarkas" už renginį (studijų mugę) Jurbarko Antano Giedraičio - Giedriaus gimnazijoje „Kas po to?“, vykusį spalio 13 d.

City alumni Jurbarkas jaunimo, baigusio mokslus Jurbarke ir išvykusio studijuoti bei dirbti į kitus Lietuvos miestus grupė, dar tik pradedanti savo veiklą, bet jau sulaukusi daug dėmesio ir sėkmės. 2017 m. jie buvo pranešėjai ir gegužės 5 d. vykusioje konferencijoje „Jurbarko rajonas - patrauklus gyventi, aplankyti ir investuoti Nemuno kraštas su išsaugota istorija, kultūra ir gamta". City alumni Jurbarkas „klubo" narių iniciatyva, studijų mugė „Kas po to?" buvo unikali dėl to, kad dabartiniai studentai ir neseniai mokslus baigę jaunuoliai dalinosi savo patirtimi, sėkmės istorijomis su Jurbarko krašto jaunimu tiesiogiai. Renginys susilaukė daug moksleivių dėmesio. Buvo kalbama, kas laukia jaunimo po mokyklos, kaip pasirinkti studijas, kas motyvuoja mokytis ir t.t.

JAUNIMO INICIATYVA

Siaubo kambarys

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos Jaunimo studijos iniciatyva mokyklos rūsyje įrengtas siaubo kambarys privertė ne vieną rimtai išsigąsti ir pasijusti kaip siaubo filme. Idėja jaunimui kilo spontaniškai ir didelio entuziazmo dėka virto realiu kūnu. Siaubo kambarys per du vakarus sulaukė apie pusantro šimto lankytojų.

Judrioji pertrauka

Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijoje Mokinių parlamento organizuota judrioji pertrauka kvietė 5-8 ir I-IVG klasių mokinius į „Judriąją pertrauką“. Šios iniciatyvos tikslas – suteikti jaunimui vietą ir laiką, kada jie galėtų pajudėti, išmokti ką nors naujo. Arba tiesiog pašokti, užuot pertraukų metu vėl sėdėję. Šauni iniciatyva sulaukė didelio susidomėjimo ir buvo teigiamai įvertinta gimnazijoje.

Naktinis krepšinio turnyras

Laerto Mankaus iniciatyva Jurbarke gegužės 26-27 d. pirmą kartą įvyko naktinis krepšinio turnyras 3x3. Šią iniciatyvą palaikė ir visapusišką pagalbą suteikė JŠC Atvira jaunimo erdvės ir Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro darbuotojai. Naktinio krepšinio turnyro metu dalyvavo net 40 komandų ne tik iš pačio Jurbarko krašto, bet ir iš kitų miestų. Dalyviai liko labai patenkinti ir išsakė lūkesčius, kad tai taptų tradiciniu naktiniu krepšinio turnyru Jurbarke.

 

JAUNIMO PARTNERIS

Jurbarko r. sav. viešoji biblioteka

Jauki, šviesi ir labai draugiška aplinka jaunimui. Čia įgyvendinta ne viena iniciatyva, organizuotas ne vienas renginys. Kolektyvas visada priima šiltai ir su šypsena. Ir visada pasiruošęs padėti.

Erika Žievienė

Buria ir telkia Vadžgirio krašto vaikus bei jaunimą. Aktyvi, kūrybiška, draugiška, patarianti ir visada besišypsanti Erika yra Vadžgirio bibliotekos siela. Įgyvendino ne vieną šaunią idėją kaip „Naktis su knyga bibliotekos aplinkoje“, Helovyno naktis bibliotekoje. Su vaikais ir jaunimu gamino velykines dovanėlės ir dovanojo jas seneliams. Kartu su bendraminčiais įgyvendino projektą „Trispalvės aikštė“. Erikos darbo metodai inovatyvūs, o gera nuotaika – užkrečianti.

Inga Molevaitė

Inga dirba Probacijos tarnyboje, todėl kasdien susidurdama akis į akį su vargstančiais vaikais, paaugliais, ji po 17 valandos neužtrenkia darbo durų ir nepalieka visų bėdų už jų. Moteris jau keli metai iš eilės suburia bendraminčius aplink save siekdama padėti likimo nuskriaustiems, mažiau turintiems. Ir daro tai ne dėl įvertinimų ar apdovanojimų. Pernai per Kalėdas suorganizavo kelionę autobusu su vaikais į Vilnių pamatyti fantastišką sostinės Kalėdų eglutę, papramogauti, pašokinėti ant batutų kartu su jais, padaryti jiems šventę. Nuolat renka aukas (maistą, rūbus, avalynę, batus, baldus, įvairius buities reikmenis) ir perduoda tiems, kuriems labiausiai reikia. Yra sukūrusi facebook‘e grupę „Aukok“, skirtą pagalbos ieškantiems ir ją galintiems suteikti. Per šių metų dvyliktokų išleistuves subūrė profesionalų komandą ir kelioms abiturientėms padėjo pasiruošti šiais laikais nepigiai prabangai - išleistuvėms. Sukūrė nepamirštamą įvaizdį: siuvėja pasiuvo suknelę, kirpėja padarė šukuoseną, visažo meistrė - makiažą.

 

JAUNIMO NEFORMALI GRUPĖ

Girdžių seniūnijos neformali jaunimo grupė „Veikiam"

Aktyvi neformali jaunimo grupė Girdžiuose nuo 2012 m. vykdo sportinę, meninę veiklą, skatina jaunimą aktyviai ir turiningai praleisti laiką. Šiais metais įgyvendino projektą „Aktyvi vasara Girdžiuose 2017“, kurio metu buvo surengtos tinklinio ir orientacinės varžybos.

Jurbarko skatepark neformali jaunimo grupė

Siūloma nominuoti neformalią Jurbarko skatepark jaunimo grupę už iniciatyvą – renginį, vykusį Jurbarko riedlenčių parke rugsėjo 23 d. Už riedlenčių, paspirtukų ir bmx dviračių sporto populiarinimą bei surengtas varžybas renginio „Riedėk Jurbarke” metu.

Neformali jaunimo grupė „Mes&AJE“

Neformalios jaunimo grupės „Mes&AJE“ nariai – Lukas Dapkus, Edgaras Nozdrinas, Aida Matulaitytė, Arnas Levonauskas, Milda Matulaitytė, ne tik skleidžia gerą nuotaiką, tačiau yra aktyvūs savanoriai. Grupė siūloma už didžiulę pagalbą renginių metu: Rugsėjo 1-ąją Jurbarko jaunimo parke ir dvylika rudens antradienio vakarų vyksiančiame žaidime „Auksinis protas“. Taip pat už bendros stovyklos su Rietavo jaunimu organizavimą bei nuolatinį dalyvavimą įvairiose veiklose.

 

Jaunimo apdovanojimų nominacijos:

1. Jaunimo iniciatyva – fizinis, juridinis asmuo, juridinio asmens padalinys arba neformali jaunimo grupė, įgyvendinę su jaunimu susijusią iniciatyvą Jurbarko rajone. Siūlant kandidatą nominacijai pateikti: a) motyvuotą siūlymą; b) įvykdytos iniciatyvos aprašymą.

2. Jaunimo renginys – jaunimo renginys, vykęs Jurbarko rajone. Siūlant kandidatą nominacijai pateikti: a) motyvuotą siūlymą; b) renginio aprašymą.

3. Jaunimo partneris – fizinis arba juridinis asmuo, arba juridinio asmens padalinys, prisidėjęs prie Jurbarko rajono jaunimo veiklos ar iniciatyvų. Siūlant kandidatą nominacijai pateikti motyvuotą siūlymą.

4. Jaunimo neformali grupė – juridinis asmuo, juridinio asmens padalinys, neformali jaunimo grupė, veikiantys Jurbarko rajone. Siūlant kandidatą nominacijai pateikti motyvuotą siūlymą.

5. Jaunimo savanoris – fizinis asmuo, daugiausiai atlikęs/vykdęs savanoriškos veiklos ir labiausiai prisidėjęs prie Jurbarko rajono puoselėjimo ir klestėjimo. Siūlant kandidatą nominacijai pateikti: a) motyvuotą siūlymą, b) konkrečių veiklų aprašymą nurodant savanoriavimo laiką.

6. Jaunimo menininkas – fizinis asmuo, jaunuolis buvęs labiausiai kūrybiškas, daugiausiai pasiekęs muzikos, šokio, dailės, teatro, literatūros, fotografijos ar žurnalistikos srityse. Siūlant kandidatą nominacijai pateikti: a) motyvuotą siūlymą; b) vykdytos veiklos aprašymą.

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai