Į Jurbarką aštuntą kartą iš viso pasaulio sugužės žygeiviai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Aštuntojo Lietuvos žygeivių festivalio maršrutai drieksis Šakių rajone ir Karšuvos girioje.

 

 

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Jurbarke šurmuliuos tradicinis, jau aštuntasis, Lietuvos žygeivių festivalis, į kurį, tikimasi sulaukti iki 500 svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

Prasidėsiantis jau penktadienį, rugpjūčio 3 dieną, festivalis vyks rugpjūčio 4-5 dienomis.

 

Kaip „Mūsų laiką“ ketvirtadienį informavo festivalį organizuojančios Lietuvos pėsčiųjų žygių asociacijos atstovas Vytenis Genys, iš anksto užsiregistravusių dalyvių per 400, o apskritai tikimasi sulaukti kaip ir kasmet - iki 600. Šiais metais pirmą žygio dieną (šeštadienį, rugpjūčio 4 d.) žygio trasos drieksis Šakių rajone. Antrą žygio dieną (sekmadienį, rugpjūčio 5 d.) dalyviai žygiuos Karšuvos giria. Visu trasų startas ir finišas - Jurbarko dvaro parkas. Šakių rajone žygeiviai (priklausomai kokią trasą pasirinks - 10, 20 ar 30 km) - žygiuos per Jurbarko tiltą, Prisiminimų parką, Kidulių vyninę, Kidulių dvarą, Suvalkiečio sodybą.

Ilgiausia trasa - 30 km - pasieks sutvarkytą, įspūdingai atrodantį Sudargo piliakalnių kompleksą.

 

„Šeštadienis grįžta į Šakių rajoną“, - šypsosi Vytenis, turėdamas omeny, kad tai ne pirmasis festivalio žygis į Šakių rajoną. Jis priminė, kad per pirmą festivalį vieną dieną irgi rengė žygį į kaimyninį rajoną. Bet tai buvo prieš septynerius metus.

 

Vytenis atkreipė dėmesį, kad šiais metais visos trasos turės poilsio/pagalbos punktus, kuriuose bus galima pasipildyti neribotais kiekiais vandens atsargas, pailsėti. Priminė, kad labai svarbu tinkama avalynė, apsauga nuo saulės.

 

Lietuvos žygeivių festivalio atidarymo ceremonija rugpjūčio 3 dieną Jurbarko Dvaro parke – 17 val.

 

Abiejų dienų bilieto kaina – 20 eurų užsiregistravus iš anksto.

 

Daugiau informacijos - feisbuke PZAsociacija bei svetainėje www.pza.lt

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai