Girdžiuose triatlonas bus!

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Geros žinios pirmiausiai Girdžių seniūnijos ir visiems rajono gyventojams. Kitų metų vasarą į Girdžius rinksis geležiniai žmonės – vienas triatlono taurės etapas šiame miestelyje tikrai bus. Tai „Mūsų laikui“ patvirtino pagrindinis šios idėjos autorius keliautojas, knygų apie keliones autorius, kelionių organizatorius Dainius Kinderis.

 

„Jurbarkas su atsakymu spėjo. Esame įtraukti kitiems metams, bet bus renkamasi iš dviejų datų - birželio 15 ir rugpjūčio 4 dienos. Tai paaiškės jau greitai. Taigi, didelis renginys ir didelė sėkmė“, - „Mūsų laikui“ rugsėjo 4 dieną pasidžiaugė D. Kinderis, kuris ir pats yra triatlonininkas. Pašnekovas prieš geras kelias savaites rajono vadovams buvo pristatęs idėją – 2019 metų birželį Girdžiuose surengti trečiąjį 2019 m. triatlono taurės etapą. Girdžių apylinkes jis pasirinko, nes, jo žodžiais, ši vieta puikiai pritaikyta triatlono sportui. Varžybos startuotų prie Girdžių tvenkinio, kuriame praktiškai nėra srovės. Girdžių apylinkėse nėra didelių kalvų, todėl dviračių trasa gana lygi, nėra didelių pakilimų. Rajono vadovai šią idėją sutiko palankiai ir galutinį sprendimą dėl šių varžybų organizavimo ir finansinio prisidėjimo apsisprendė priimti gavus vietinės bendruomenės pritarimą. Vietinė bendruomenė šią idėją sutiko labai palankiai ir tokios varžyboms pritarė. „Mūsų laiko“ dar prieš gerą savaitę kalbintas D. Kinderis neabejojo, kad vietinė bendruomenė pritars jo sumanymui, nes iš šio renginio – vieni pliusai. Triatlono taurės varžybos tuo pačiu pasitarnautų ir rajono turizmo populiarinimui bei vietinio verslo skatinimui.

 

Šio renginio tikslas ne tik garsinti Jurbarko kraštą, pačius Girdžius, bet ir populiarinti šį sportą, kuris skirtas ne tik profesionaliems triatlonininkams. Specialioje distancijoje savo jėgas galėtų išbandyti ir pradedantieji. Tokią distanciją gali įveikti kiekvienas, mokantis plaukti ar važiuoti dviračiu.

 

Priminsime, kad triatlonas (gr. athlon – kova, varžybos) yra olimpinė sporto šaka, susidedanti iš plaukimo, dviračių lenktynių ir bėgimo. Tarp rungčių pertraukos nedaromos, laimi mažiausiai sugaišęs laiko per visas tris rungtis; būna įvairių nuotolių. Pirmosios triatlono varžybos Lietuvoje ir buvusioje Tarybų Sąjungoje bei penktos pasaulyje buvo surengtos Panevėžyje. Tada varžybose startavo 15 dalyvių, kuriems reikėjo nuplaukti 1,5 km, nuvažiuoti dviračiu 55 km ir nubėgti 15 km. Pirmojo triatlono prizininkais tapo: Vitalijus Semčišinas, Stasys Kavaliauskas bei Algis Buivydas. 1987 m. susikūrė Lietuvos Triatlono federacija. Nuo to laiko kasmet (išskyrus 2008 m) vyksta Lietuvos čempionatai ir triatlono taurės varžybos. Pirmosios triatlono varžybos pasaulyje buvo surengtos 1974 metais rugsėjo 25 dieną San Diege, Pietų Kalifornijoje. Pirmojo triatlono dalyviams reikėjo įveikti 10 km bėgte, nuvažiuoti dviračiu 8 km bei nuplaukti 500 m. Varžybose dalyvavo 46 atletai.

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai