Baidarių sezonas Jurbarko rajone pradėtas

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko baidarininkai jau pradėjo naująjį sezoną. Balandžio 8 dieną plaukimą Mituva pirmą kartą išbandė trijų baidarių ekipažai. Kaip sakė baidares nuomojantis jurbarkietis Osvaldas Kasputis, baidarių sezono atidarymas įvyko ekspromtu.

Vienam šeimos nariui pasiūlius, kiti neprieštaravo. Pasirinko Mituvą, nes ji arti ir tokiu metų laiku gana ekstremali ir nenuspėjama. Ekipažai plaukė nedidelį atstumą – apie 4 kilometrus. Nuo Smukučių iki mažųjų laivų prieplaukos. Anot O. Kaspučio, buvo įdomu pamatyti, kaip Mituva atrodo po žiemos. „Ledo jau neradome. Vadinasi, plaukti galima“, – šypsojosi pašnekovas. Anot jo, vandens kol kas yra labai daug. „Vėliau bus matyt. Turėtų gal dar kokių nugriuvusių medžių išlįsti“, – sakė jis.  Baidares nuomojantys jau ruošiasi naujam sezonui. „Tikimės, kad upės bus vandeningos ir saulutės netrūks“, – sakė O. Kasputis.

Idėjos vasarai. Kur plaukti baidarėmis

„Mūsų laikas“ rekomenduoja bent vieną dieną praleisti baidarėje. Poilsį ir geras emocijas garantuojame. Tuo labiau, kad Jurbarko  ir kaimyniniuose rajonuose upių, tinkamų plaukti baidarėmis, yra užtektinai.

Redakcija tiems, kurie nori patinginiauti, nenori irklais daug mojuoti, o ramiai pasroviui plaukti – siūlo išbandyti Jūros upę (įsėsti ties Taurage ir išlipti į krantą ties Mociškiais). Ypač patariame šia upe plaukti tada, kai ji yra labiau nusekusi, mat tuomet atsiveria nuostabios smėlėtos pakrantės, pajūrio smėliui nenusileidžiantys paplūdimiai. Pastarieji tik ir kviečia sustoti ir išsimaudyti. Jūros upė apskritai labai patogi maudynėms, tad į žygį verta leistis su visa šeima.

Jei norisi gražių vaizdų bei maudynių, patariame plaukti ir Dubysa. Kai ši yra nusekusi, siūlome plaukti atkarpa Kaulakiai–Ariogala (Raseinių rajonas). Šioje atkarpoje srauni upė, tinkamas krantas maudytis. Jei plauksite nuo Ariogalos iki Seredžiaus, teks daug irkluoti, nes Dubysa išplatėja, nėra srovės, daug žolių, apžėlę krantai. Žodžiu, rasti vietą, kur būtų galima smagiai išsimaudyti, kebloka. 

Tie, kurie nori šiek tiek pasportuoti, gali rinktis plaukti Mituva nuo Smukučių užtvankos iki mažųjų laivelių prieplaukos.

Kam reikia ekstremalių pojūčių, patariame išbandyti Mituvos upę nuo Paulių iki Smukučių užtvankos. Teks ne tik daug irkluoti, bet ir tokias kliūtis įveikti, kaip užvirtę medžiai (čia jų bus daug), griauti bebrų užtvankas, perplaukti aptvertas karvių girdyklas, išvengti didžiulių riedulių (jų ypač daug atkarpoje nuo Girdžių link Jurbarko).

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai