Užmirštas Vyčio ženklas ant tilto pagaliau sulaukė deramo dėmesio

   
Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vyčio ženklas ant tilto turėklo per Mituvos upę Jurbarko mieste greičiausiai bus atnaujintas. Tokia žinia balandžio 12 dienos feisbuko paskyroje pasidalijo Tvarkau Jurbarko kraštą bendruomenė. Ten pat rašoma, kad neformali bendruomenė kreipėsi į Kultūros paveldo departamento direktorę Dianą Varnaitę, ir štai koks gautas šios tarnybos atsakymas.

 

„Informuojame, jog kovo 13 dieną į Kultūros paveldo departamentą kreipėsi neformali bendruomenė „Tvarkau Jurbarko kraštą“ su prašymu atnaujinti Vyčio ženklą ant tilto per Mituvos upę Muitinės gatvėje, Jurbarko mieste, bei svarstyti galimybę įrašyti šį ženklą į Kultūros vertybių registrą. Prašome Lietuvos automobilių kelių direkciją, esant galimybei, prisidėti prie ženklo atnaujinimo darbų. Restauravimo taryba, veikianti prie Kultūros paveldo departamento, galėtų suteikti metodologinę pagalbą bei pateikti rekomendacijas dėl Vyčio restauravimo.“ Pasirašo direktoriaus pavaduotojas Audrius Skaistys.

 

Tas pats atsakymas balandžio 5 dieną buvo išsiųstas ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijai bei Lietuvos automobilių kelių direkcijai

 

Už tai, kad šis ženklas sulaukė tokio dėmesio, reikia dėkoti llgamečiui Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių vadovui Petrui Gervyliui, kuris atkreipė dėmesį į užmirštą Vytį, esantį ant tilto ir ragino jį atnaujinti. Tai „Mūsų laikui“ patvirtino vienas iš Tvarkau Jurbarko kraštą įkūrėjų Darius Juodaitis, patikinęs, kad bendruomenės narius šis darbas sudomino. Jie susirado aptrupėjusį Vyčio ženklą ant tilto, informaciją apie šį ženklą „Mūsų laiko“ straipsniuose (laikraštyje šia tema rašėme ne kartą, - aut. past.).

 

„Sudomino tai, kad ženklui gali būti jau virš 80 metų. Vadinasi, jis išgyveno ir vykusią okupaciją ir sovietizaciją“, - pasakojo D. Juodaitis. Tarybos narys Daivaras Rybakovas, taip pat vienas minėtos bendruomenės įkūrėjų, - aut. past.) šiuo ženklu domėjosi rajono savivaldybėje - sužinojo, kad jis nėra įtrauktas į saugotinų objektų registrą. „O man paskambino Kultūros paveldo departamento direktorė D. Varnaitė, kuri patarė su ženklu neskubėti nieko daryti, nes reikia įvertinti jo būklę ir svarbą, kad galbūt netgi jį būtų galima paskelbti saugotinu“, - pasakojo Darius.

 

Tvarkau Jurbarko kraštą bendruomenė parašė departamentui raštą, gavo atsakymą. „Dabar mes laukimo stadijoje, nes jeigu paskelbs saugotinu objektu, o manau, kad tai padaryti būtų tikslinga, restauruoti turės specialistai“, - sakė D.Juodaitis.

 

Jei atsitiks taip, kad Vyčio kryžiaus saugotinų objektų registrą neįtrauks ir jo restauravimo nesiims automobilių kelių direkcija, to darbo imsis Tvarkau Jurbarko kraštą bendruomenė. „Tai bus puiki dovana Jubarko miestui, kuris kartu su visa Lietuva kitais metais minės Lietuvos valstybingumo šimtmetį. Vytis, Gediminaičių stulpai, Trispalvė. Tai tie simboliai, kurių saugojimas ir išsaugojimas yra kiekvieno lietuvio garbinga pareiga“, - sakė D. Juodaitis, vildamasis, kad sutvarkius Vyčio ženklą, toji vieta taps lankoma.

 

 "Mūsų laikas" apie šį ženklą rašė čia:

http://www.mūsųlaikas.lt/naujiena/kultura-ir-istorija/tiltas-per-mituva-jau-80-metu-saugo-vycio-zenkla

 

http://www.mūsųlaikas.lt/naujiena/kultura-ir-istorija/pilietiskumas-saves-tapatinimas-su-konkrecia-vieta-turi-prasideti-vaikysteje

Straipsnis  5 komentarų
Mūsų partneriai