Šviesą per Šv. Martyno dieną nešė ir jurbarkiečiai

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šviesos nešimas – taip galima būtų pavadinti šventę, į kurią jurbarkiečiai rinkosi vėlyvą sekmadienio popietę prie kultūros centro. Šv. Martyno dieną, lapkričio 11-ąją, organizuoti ir švęsti sugalvojo Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Kairys su žmona Laura kartu su parapijos bendruomenės pirmininke Danute Dobiliene ir visu būriu pagalbininkų.

Netikėtai daug susirinkusių jurbarkiečių su pačių pasidarytas ar nusipirktais žibintais, giedodami Šv. Martynui skirtą giesmę, nuo kultūros centro patraukė į Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčią. Susirinkusiesiems giesmes dovanojo parapijos choras, Šv. Martyno gyvenimo epizodą suvaidino Naujamiesčio progimnazijos pradinukai. Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos auklėtiniai taip pat padovanojo gražią dainą. Bažnyčioje buvusieji Martynai buvo apdovanoti suvenyrais ir saldumynais. Apie šios šventės reikšmę, tradicijas ir patį vyskupą Šv. Martyną papasakojo kunigas Mindaugas Kairys.

Po bendros maldos visi buvo pakviesti parapijiečių surengtoms gardžioms vaišėms – kakavai, blynams ir kitiems gardumynams. Tikėtina, kad ši graži tradicija taps kasmetine, suteikiančia šilumos prieš ilgą adventinį laikotarpį.

Ši šventė – eisena su šviečiančiais žibintais – užgimusi Vokietijoje, ten turi gilias tradicijas. Kaip pasakojo M. Kairys, Šv. Martynas buvo IV a. Italijoje gyvenęs vyskupas, ypač pasižymėjęs gailestingumo darbais, neturtėlių šalpa. Legenda byloja apie tai, kad šis šventasis per šalčius savo apsiaustu pasidalijo su vargeta, kuo tik galėdamas šelpė skurstančiuosius, tačiau savo gerais darbais nesigyrė, buvo itin kuklus.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai