Sinagogų aikštės Memorialo darbai kaip reikiant pajudėjo

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Geriausias pavyzdys, kaip, rodos, nereali idėja gali virsti realybe. Panašu, kad Jurbarke, Kauno ir Kranto gatvių sankirtoje, Sinagogų aikštėje, iškils Memorialas žydų bendruomenei atminti. Taip galima teigti pagal informaciją, kuria šios idėjos autoriai dalinasi internete, feisbuko socialiniame tinkle „Synagogue square memorial“. Tai leidžia teigti ir rajono mero Skirmanto Mockevičiaus darbotvarkės įrašas. Ankstyvą penktadienio rytą numatytas susitikimas su Memorialo kūrėjais – aptars su projektų susijusius klausimus.

 

Dabar konkretesnės naujienos. Feisbuko paskyroje „Synagogue square memorial“ liepos 11 dieną pasirodė džiugi žinia, kad per dvi savaites pavyko surinkti 22 proc. visos reikiamos sumos Memorialui Jurbarke pastatyti. Pasidžiaugta, kad tiek skyrė vien tik Izraelio aukotojai, mat šiam projektui jau gali aukoti ir JAV gyventojai.

 

Visai neseniai, rugpjūčio 9 dieną, idėjos autoriai pasidalino džiugia žinia, kad jau sukurtas atskiras internetinis puslapis šiam Memorialui pristatyti www.newartistscollegium.com. Anglų kalba aprašoma projekto idėja, Memorialo tikslas, pristatoma kūrėjų komanda. Čia taip pat paskelbtos aukojimo formos Izraelio bei JAV aukotojams ir informuojama, kad ilgainiui aukoti galės ir Lietuvos gyventojai, kompanijos ir organizacijos.

 

Svetainėje išsakomi pagiriamieji žodžiai rajono valdžiai ir patiems jurbarkiečiams, kad būtent jie panoro išsaugoti ir prisiminti tikrą istoriją.

 

Apie tai, kad konkretūs darbai jau prasidėjo liudija ir dar vienas įrašas toje pačioje feisbuko paskyroje. Rašoma, kad liepos viduryje skulptorius Dovydas Zundelovičius, Sinagogų aikštės memorialo bendraautorius, grįžo iš Ukrainos, Kostopolio bazalto skaldyklos, kur jis jau išsirinko ir užsakė bazalto kolonas ir kad šios kolonos į Jurbarką turėtų pasiekti rugpjūčio vidury, kur bus laikomos, kol prasidės darbai.

Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikraštyje.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai