Šimtmečio proga pagerbė ilgaamžius ir nusipelnius savo kraštui žmones

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Raudonės seniūnijos bendruomenė Vasario 16-osios proga pagerbė net vienuolika savo ilgaamžių, garbingo amžiaus sulaukusių gyventojų. Veliuonos ir Eržvilko bendruomenės pagerbė savo kraštui labiausiai nusipelniusius.

 

Šimtmečio proga Raudonės seniūnija nusprendė pagerbti visus ilgaamžius, kam yra 90 ir daugiau metų. Penktadienį nuo pat ryto svečių su dovanomis sulaukė Bronė Kučinskienė, gimusi 1919 metais, Zofija Ročkaitė, Benedikta Mikštienė, Justinas Šukauskas, Apolinara Butkuvienė, Veronika Abromaitienė, Genovaitė Kazlauskienė, Zosė Latvienė, Adelė Lazdauskaitė, Marcelė Lekavičienė, Bronė Minelgienė. Ilgaamžius su dovanomis žadėjo lankyti tautiniais kostiumais pasipuošęs Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas su kultūros darbuotojais.

 

Šventinį penktadienį Eržvilko kultūros centre, minint atkurtos Lietuvos 100-metį ,,Už nuopelnus Eržvilko kraštui“ atminimo suvenyru ,,Eržvilko spindulys“ bus apdovanotas Antanas Janušas (Kartupiai), Irena Jucienė (Varlaukis), Aldona Valerija Narbutienė (Pašaltuonys), Steponas Česlovas Strodomskis (Eržvilkas), Danutė Gailienė (Eržvilkas).

 

Veliuonos seniūnijos bendruomenė savo kraštui nusipelniusius pagerbė anksčiau, ketvirtadienį.

 

Penktadienį, vasario 15-tą dieną, šventinį vakarą Veliuonoje, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, buvo apdovanoti penki šio krašto žmonės. 1934 m. Antkalnės kaime gimusiai Janinai Mikšienei Veličkaitei, septynis vaikus išauginusiai, apdovanotai puikiu balsu Janinai, daugiau nei 50 metų giedojusiai bažnytiniame chore, šis apdovanojimas buvo skirtas už kultūrinę veiklą, giedojimą ir dalyvavimą pagyvenusių žmonių ansamblyje, taip pat gardaus maisto ruošimą ne vienai veliuoniškio šventei.

 

Kita nominantė Aldona Stankaitienė Karosaitė visame krašte yra žinoma audėja. 1928 m. Gausantiškių kaime gimusi moteris dabar su dukra Maryte įsikūrusi Zubrickų kaime. Ji apdovanota už tautinių audinių ornamentų išsaugojimą, autentiškos šio krašto sodybos puoselėjimą, kulinarinį šio krašto paveldą, dielį kraštotyrinių žinių išsaugojimą.

 

Daugiau nei dvidešimt penkerius metus Veliuonos miestelio bibliotekai vadovavusi Genovaitė Senutienė Voskytė apdovanota už darbą bibliotekoje, meilės knygai ugdymą ne vienai veliuoniečių kartai, už sukurtus vaidmenis bei pavyzdį, kaip reikia mylėti savo kraštą. 2011 m. Genovaitė sutiko dalyvauti projekte „Veliuoniečių lietuvių veselija“.

 

Dar viena nominantė Marija Skridlienė Balytė Veliuonos kultūros namams vadovavo net 15 metų. 1929 m. Jai vadovaujant kultūros namams Veliuonoje buvo suburtas pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas, dabar žinomas Lietuvoje ir užsienyje – tai liaudies ansamblis „Veliuonietis“. M. Skridlienė statė ir spektaklius, išėjusi iš darbo ilgai šoko „Veliuonietyje“.

 

Penktoji nominacija už išsaugotą savo tėvo tarpukario laikų istorinių nuotraukų negatyvus, už tai, kad pats įamžino svarbiausius Veliuonos krašto įvykius ir paliko dokumentinį liudijimą ateities kartoms, už muzikavimą ir siekį apginti Lietuvos laisvę atiteko Kaziui Vytautui Mickui. Jis buvo ir pirmuoju dabartinio „Veliuoniečio“ akompaniatoriumi. Veliuoniškis yra ir įžymus konstruktorius, sukūręs įvairių prietaisų, medžio drožėjas, jaunimo mokytojas.

 

 

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai