Muziejų dienos ir naktys: nuo dekoravimo gėlėmis, retro automobilių parado iki naujo muziejaus atidarymo

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gegužės 18–19 dienomis tradiciškai bus švenčiama Tarptautinė muziejų diena. Jurbarke jau kuris laikas įsitvirtino ir Gatvės muzikos diena. Abi šventės vyksta tuo pačiu metu. Savaitgalį laukia tiek daug įvairiausių renginių, kad teks atidžiai rinktis, ką aplankyti, nes daugelio renginių laikas sutampa.

 

Jurbarko muziejuose

Penktadienį, gegužės 18 d., nuo 16 val. į renginius pakvies Jurbarko krašto muziejus. „Tarp gėlių... skambantys menai“ – taip pavadintas renginys pakvies į keletą edukacinių užsiėmimų. Čia bus atidaryta muzikos instrumentų paroda, kurios eksponatai – iš muziejaus fondų. Antano Sodeikos meno mokyklos Dailės skyriaus auklėtiniai pristatys savo kūrinių parodą, koncertuos šios mokyklos mokiniai. 17 val. į stalo dekoravimą ir fotosesiją kvies „Rūtos gėlių galerija“, o po pusvalandžio „Giedrės gėlės“ demonstruos skrybėlių gėlėmis dekoravimą.

18 val. bus pristatyta Esteros Kveškevičienės papuošalų paroda ir demonstruojama jų gamyba. Nuo 18.30 val. svečiuosis Šakių rajono ansamblis ,,Mamos ir dukros“.

18 val. kvies ir Vinco Grybo memorialinis muziejus. Čia vyks renginys „Veliuonos damų arbatėlė“. Bus demonstruojami XIX a. šokiai, muzika. Bus galima pasimokyti šiuos šokius šokti. Esant geram orui, renginys persikels į jaukųjį muziejaus kiemą.

 

Speleologijos muziejaus atidarymas

Minint Lietuvos speleologijos 40-metį, Išlestakių kaime Seredžiaus sen. Jurbarko r. vyks Eriko Laicono speleologijos centro „Karsa“ atidarymas. Tai tikrai išskirtinis renginys. Penktadienį nuo 12 valandos čia laukiami svečiai ir speleologai. 13 val. bus pristatyta mitologinių skulptūrų grupė, o 13.30 val. atidarytas ir pats Speleologijos muziejus. 15 val. pristatoma E. Laicono knyga „Vidurdienio tamsa“. Muziejaus šeimininkas susirinkusiuosius vaišins kava ir arbata.

 

Motociklininkų žygis į Smalininkus

Šeštadienį, gegužės 19 dieną, Tarptautinės muziejų dienos renginiai persikels į Smalininkų senovinės technikos muziejų. Muziejus bus atviras lankytojams nuo 10 val. ryto iki 24 val. nakties. Visos ekskursijos ir kitos priemonės muziejaus lankytojams organizuojamos nemokamai. Nuo 10 iki 11 val. muziejaus šeimininkas Justinas Stonys pasitiks retro automobilių koloną ir ves jiems išskirtinę ekskursiją. 15 val. čia atvyks „Lietuvos motociklistų klubo“, „Motobrolio paramos ralio 2018“ dalyviai. Iš Vilniaus atvykusius apie 50 motociklininkų taip pat svetingai sutiks šeimininkas.

2018 metų motociklininkų ralis yra dedikuojamas Senovinės technikos muziejui. Asociacijos informaciniame puslapyje rašoma: „Šių metų herojus – Justinas Stonys, buvęs Gedimino technikos universiteto dėstytojas, motociklizmo bei senosios technikos entuziastas – surinkęs apie 22 tūkst. eksponatų ir įkurdinęs juos savoje sodyboje Smalininkuose. Šiai dienai tai yra vienintelis Lietuvoje senosios technikos muziejus be darbo valandų ir bilietų. Justinas, atradęs laisvesnę dieną, išsiruošia kelionėn aplink Lietuvą ir dažnai grįžta pilnu sunkvežimiu, bet tuščiomis kišenėmis. Už įdomų senovinį daiktą galintis atiduoti paskutinį pensijos eurą. Dėl to muziejus jam krauna ne turtus, o skolas. Asociacija nusprendė šeštąjį ralį dedikuoti Justinui ir jo muziejui. Tradiciškai simbolinis ralio starto mokestis bus sumestas į kanistrą ir perduotas mūsų herojui jo sodyboje.“

21.30 val. prie šio muziejaus užkurs šventinį laužą. Vakaronės metu bus atliekama muzikinė programa, vyks diskusijos, visi bus vaišinami naminiu pyragu, arbata ar kava. Vakaronėje dalyvaus muziejaus svečiai ir motociklininkų ralio dalyviai.

 

Gatvės muzikos diena

Šeštadienį, gegužės 19 dieną, Jurbarke vyks ir Gatvės muzikos diena. Muzika užpildys daug įvairiausių miesto erdvių.

Jau nuo 8 val. prie turgaus vartų lankytojus linksmins nuotaikingoji kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis). 10 val. laukia net keletas renginių – ta pati kapela koncertuos prie didžiosios MAXIMA parduotuvės Algirdo gatvėje, miesto gatvėmis pajudės motociklininkų kolona, o ansamblis „Pasagėlė“ kvies pasiklausyti muzikos prie kavinės „Liuksas“. Nuo 11 val. prie mažosios MAXIMOS Dariaus ir Girėno gatvėje linksmins Antano Sodeikos meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Šventė“ (vadovas Vincas Bakšys), 12.30 val. prie Jurbarko kultūros centro kvies vokalinė instrumentinė studija „Jada“ (vadovas Gytis Gvozdas), o bardų klubo muzikantai lauks prie „Liukso“ nuo 13 val.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai