Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje ryškiausiai švietė „Vaivorykštė“

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ – išskirtinis dėmesys vaikų ir jaunimo teatrui „Vaivorykštė. Kovo 24 dieną Alantos technologijos ir verslo mokyklos (Molėtų r.) salėje šalies teatralus sukvietė jau XIII-oji Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“.

 

Šiemet joje buvo nominuoti ryškiausi 2017 m. projektai, leidiniai, kūrėjai, IX Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis“ laureatai. Dešimtyje nominacijų visiems nominuotiesiems įteikti Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos diplomai, laureatams – „Tegyvuoja teatras“ statulėlės. Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ (vad. Birutė Šneiderienė) įvertintas net penkiose nominacijose. Ryškiausias edukacinis vaikų ir jaunimo teatro projektas – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ edukacinių renginių ciklas „Eikš artyn“ Jurbarko miesto ir rajono kultūros ir švietimo įstaigose. Ryškiausia spektaklio scenografija – „Vaivorykštės“ spektaklio L. Klemkaitės „Žaidimas be taisyklių“ scenografija (dailininkas Zigmas Morlencas) (šioje nominacijoje „Vaivorykštė“ pelnė laureato vardą). Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ spektaklis L. Klemkaitės „Žaidimas be taisyklių“. Ryškiausia užsienio dramaturgijos interpretacija – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ spektaklis Jeremy Strong „Kai 14“, Ryškiausias sezono vaikų, jaunimo teatro režisierius – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ režisierė B. Šneiderienė.

 

Birutei Šneiderienei taip pat buvo įteiktas Kazimieros Kymantaitės vardo diplomas už ilgametę kūrybinę veiklą, už sukurtus ryškius nacionalinės dramaturgijos spektaklius.

 

Dar visiškai neseniai, kovo 16-ąją, „Vaivorykštei“ ir jos vadovei iškilmingai buvo įteikta „Aukso paukštė“ – aukščiausias šalies mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimas – kaip geriausiam 2017 metų vaikų ir jaunimo (moksleivių) teatrui ir vadovui.

 

Jurbarko kultūros centro inf.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai